Abnormálním lidé. S takovými deformacemi museli žít

Abnormálním lidé. S takovými deformacemi museli žít 1

Nestvůry, nebo lidé? V některých případech nejde zcela jasně podat stanovisko. V minulých stoletích se na světě vyskytly i postavičky, které bychom mohli angažovat do kteréhokoliv hororu. Mohly vzniknout křížením příbuzenských genů a jisté případy si neumí dostatečně vysvětlit ani medicína.

ella-harpe

Velbloudí dívky

Každý z nás v dětství vyzkoušel chodit po čtyřech. Ella Harper ale nikdy nepřestala chodit po čtyřech a získala si přezdívku velbloudí dívka. Narodila se se zvláštně koncipovanýma nohama, které jí neumožnily chodit po dvou.

Byla doslova jako čtyřnohá zvířata. Je příkladem ženy, která v roce 1800 dokázala svůj handicap přetvořit na příležitost a jako artistka vydělávala 200 dolarů týdně za vystoupení, což byl v té době plat generálního ředitele.

bNLeqBig Foot

Nejde o mýtického tvora v podobě sněžného muže, ale ženu Fannie Mills. Měla extrémně velké nohy. Díky nemoci nebyly ani dlouhé ani hezké, byly prostě jen obrovské. Jako dva nafouknuté sloupy, na které neobula žádné boty.

Nebylo na ní téměř prakticky nic lidské. Šlo o omyl přírody a genetickou chybu, díky které Fannie, často trpěla. Nebylo to věru veselá dívka z cirkusu jako její předchůdkyně s velbloudími nohami.

0f6f26521e9f7a8acd5bdbda9cbea60c

Maurice Tilleul

V roce 1900 byl hvězdou ringu a v roce 1940 dokonce zářil ve světě filmu. Trpěl vzácnou chorobou zvanou akromegalie. Způsobuje zvětšení koncových části těla od uší až po pěsti.

Není se co divit, že to byl šampión v těžké váze, co měl pěst tvrdou jako stavbařské kladivo. Nikdo by oproti němu nechtěl stát v ringu a jeho soupeři házeli často ručník, jakmile ho uviděli.

frank-lentini-three-legged-man--large-msg-11742254857

Trojnožka Frank Lentini

Takové jméno si vysloužil Frank Lentini. Měl skutečné tři nohy a všechny byly funkční. Měl i penis, ale jeho tření noha sáhla po zem a dokázal nimi proplétat jako stonožka. Své tělesné předpoklady zúročil jako artista. Každý se chtěl přece podívat na člověka, který chodil po třech i po dvou pivech.

jean-libbera-2-web1

S dvojčetem v těle

Jean Libbera se narodil s parazitujícím dvojčetem přímo v hrudníku. Rostlo spolu s ním. Prakticky to bylo jen torzo těla, ale Jean ho pojmenoval a často spolu chodili na zábavná vystoupení. Když sundal košili, diváky řádně zamrazilo.