Acer nabízí domácí kino s projektorem 4K UST s 3 000 lumeny

Acer nabízí domácí kino s projektorem 4K UST s 3 000 lumeny 1

Tchajwanská společnost Acer, která je známá spíše svými počítači a notebooky, vyrábí také řadu projektorů pro práci i zábavu. Nejnovějším přírůstkem je laserový projektor s ultrakrátkými projekčními vzdálenostmi 4K pro velká i malá domácí kina.

Acer nabízí domácí kino s projektorem 4K UST s 3 000 lumeny 2

Jak název napovídá, projektor s ultrakrátkými projekčními vzdálenostmi lze umístit blízko svislé plochy (například prázdné zdi nebo promítacího plátna odrážejícího světlo) a přitom předvádí mimořádné vizuální efekty. Na rozdíl od velkoplošné televize, která dominuje místnosti, je projektor možné sbalit, aby byl mimo dohled, když se nepoužívá. Acer L811 byl představen na tiskové konferenci next@acer 2021 pořádané společností Acer. Nabízí rozlišení 4K UHD (3840×2160) s podporou HDR10 a dokáže vydat až 3 000 lumenů ANSI s příslibem kvalitního sledování i za denního světla. Projektor je prý schopen promítat obrazy s úhlopříčkou 120 palců ze vzdálenosti více než 312 mm. Může se chlubit kontrastním poměrem 2 000 000:1, sportovní technologií LumiSense, která automaticky po jednotlivých snímcích upravuje úrovně jasu, a může podporovat přehrávání 3D Blu-ray při 144 Hz. Hráči na velkých obrazovkách bezpochyby ocení nízké vstupní zpoždění 240 Hz při rozlišení 1080p a k dispozici je rovněž speciální fotbalový režim, který vylepšuje zobrazené barvy během zápasů.

Laserový zdroj světla je považován za dobrý s výkonem 20 000 hodin standardního provozu a až 30 000 hodin v ekologickém režimu. Projektor byl označen jako bezpečný pro použití v prašném nebo venkovním prostředí díky utěsnění IP6X; nastavení zaostření a korekce lichoběžníkového zkreslení se provádějí ručně. Uvnitř jsou čtyřjádrové „mozky“ pro zpracování ARM Cortex A53 a grafika ARM G31 MP2 podporovaná 2 GB RAM a 8GB vnitřní paměti. K dispozici jsou vstupy HDMI a USB pro kabeláž až ke zdroji médií, i když je k dispozici také Wi-Fi 802.11ac pro stahování aplikací z trhu třetí strany s názvem Aptoide TV, což je něco jako Android TV. V ní mají uživatelé přístup k tisícům zábavních aplikací, jako je Netflix, Hulu a Disney Plus. Součástí je také Miracast pro bezdrátové zrcadlení obsahu zobrazeného na chytrém zařízení Android nebo počítači se systémem Windows. Vestavěny jsou dva 10W reproduktory, přičemž Acer zahrnuje technologii TrueHarmony pro prostorový zvuk a imerzivní zvuk. Ale analogové a digitální audio výstupy jsou také zahrnuty, pokud by si uživatelé přáli připojit kabel k externím reproduktorům.

Acer L811 se v Evropě začne prodávat v listopadu za 2599 EUR.