Airbus A350 ve službách Lufthansy je připravený na létání

Airbus A350 ve službách Lufthansy je připravený na létání 1

Lufthansa začíná nasazovat svůj první a zatím jediný Airbus A350. Tento typ letadla je v současnosti nejmodernějším a technologicky nejvyspělejším strojem, přičemž postupně nahradí starší Airbus A340s. Pod záštitou německé společnosti začne létat na dálkových linkách do USA a Asie již od 10. února.

První zkušební let se uskutečnil dne 14.05.2013 z Toulouse a trval čtyři hodiny. Kromě lepší spotřeby paliva nabídne Airbus A350 kvalitnější kabiny pro cestující a posádku. Nová letadla budou létat z Mnichova do Dillí a Bostonu, přičemž se do nich vejde až 293 osob, z toho 48 v business třídě, 21 v Premium Economy a 224 v ekonomické třídě. Lufthansa nabídne od roku 2020 i zcela novou business třídu na palubě Boeingu 777-9X

Německý dopravce zůstal věrný poměrně konvenčnímu uspořádání sedadel s rozložením 2-2-2. Vpředu se nachází business třída se 48 místy, přičemž některé sedadla mohou být natočeny směrem k oknu pro lepší výhled. Televizní obrazovky dostaly větší úhlopříčku a přibyl Lufthansa Flynet s internetovými služby během letu. Business class kabina se nachází v hlavní kabině se sedadly v šesti řadách a v menší dvouřadé kabině vzadu.

Kompaktní Premium Economy třída nabídne prostor pro 21 cestujících na sedadlech s rozložením 2-3-2. Sedadla mají téměř metr na šířku a obsahují 12-palcové dotykové displeje. 224 sedadel v ekonomické třídě má standardní 80 cm šířku, přičemž jsou řazeny způsobem 3-3-3. Cestující ve všech třídách budou moci využívat internetové služby Flynet od společnosti Lufthansa za cenu € 11 na hodinu nebo € 20 po dobu 24 hodin, což pokryje celý let, plus navazující cestu v rámci Evropy.