Android Wear 2.0 obohatí inteligentní hodinky o mnoho novinek

Android Wear 2.0 obohatí inteligentní hodinky o mnoho novinek 1

Google na letošní vývojářské konferenci představil nový systém Android Wear 2.0 pro inteligentní hodinky. Nová kulatá verze systému přináší spoustu novinek, kterými chce Google doběhnout a možná i předběhnout ostatní konkurenty, ke kterým patří hlavně Apple Watch a Samsung Gear S2. Co si společnost z Mountain View přichystala pro své uživatele tentokrát?

V první řadě je vidět, že i Google vidí budoucnost inteligentních hodinek v elegantním designu. Možná právě proto společnost demonstrovala novinky na hodinkách s kulatým displejem, které nejsou z davu a místo toho, aby působily jako technická hračka, snaží se vypadat tradičně.

Android Wear 2.0 přináší hned na úvod nový systém komplikací, který funguje podobně jako na hodinkách od Samsungu. Tedy že v nastaveních ciferníku nalezneme různé možnosti jak ciferník rozšířit o ukazování dalších užitečných informací. Google také udělal menší reorganizaci v nabídce ciferníků. Dosud se dal nový ciferník měnit dvěma způsoby: buď v aplikaci na mobilu, nebo podržením displeje hodinek, čímž se zobrazila celá nabídka. Nový systém však ořízne nabídku pouze na oblíbené a zbylé ukryje do knihovny, odkud se dají přidávat do oblíbených.

Změnou si projde i menu s aplikacemi. Nyní bude lépe přizpůsobené pro kruhové displeje, na kterých vypadá docela hezky a sníží se šance, že člověk otevře nesprávnou aplikaci. Navíc, mnoho nových aplikací bude moci číst data z internetu i bez toho, aby byly hodinky připojeny k telefonu. Otázkou je, zda se k tomu bude využívat WiFi čip ukrytý ve více hodinkách nebo zda se to týká pouze modelů s LTE připojením. Menu také dostane tmavě šedou barvu, což uživatelé jistě ocení, zejména ve tmě.

Jednodušší bude i panel rychlých nastavení a obrovskou změnou si projdou upozornění, které nyní budou vypadat úplně jinak. Zespodu obrazovky se na chvíli vysune bublina s ikonou kontaktu nebo aplikace, a když uživatel na tuto bublinu ťukne, zobrazí celá notifikace či zpráva. Na zprávu se nyní bude dát reagovat nejen hlasem, ale také pomocí klávesnice a „kreslení“ písmen po obrazovce.

Vydání odladěného systému Android Wear 2.0 je naplánováno na tento podzim, ale majitelé Huawei Watch a LG Watch Urbane 2nd Edition si mohou udělat radost už teď. Google totiž speciálně pro tyto dvě hodinky zpřístupnil testovací verzi. Určená je zejména pro vývojáře.