Antigenní test Saligen doporučovaný pro testovaní zaměstnanců ve firmách

Antigenní test Saligen doporučovaný pro testovaní zaměstnanců ve firmách 1

Certifikovaný antigenní test na bázi slin je produkt české značky Saligen. Díky velmi vysoké přesnosti 98,55 % detekuje velmi rychle přítomnost koronaviru během každé fáze onemocnění. Proto se hodí pro testování dětí, zaměstnanců, úředníků a dalších skupin obyvatel.

Rychlý test bez laboratorního vybavení

Antigenní test značky Saligen umožňuje rychlé testování, které mohou provádět osoby bez lékařského či zdravotnického vzdělání. Zároveň nevyžaduje nutnost zdravotního vybavení, a tak se dá provádět přímo na pracovišti, v továrně nebo ve škole. Velkou výhodou testů je to, že jsou prováděny na bázi slin, což je oproti značně nepříjemnému výtěrovému vyšetření z nosohltanu značná přednost. 

Vysoká shoda s PCR testy

Testy na bázi slin značky Saligen vykazují vysokou shodu s výsledky PCR testů, které jsou považovány za jedny z nejlepších v testování koronaviru. Proto jsou velmi vhodné pro pravidelné preventivní testování velkých skupin osob. Testovací soupravy mohou být použity ve firmách, městech, nemocnicích, na letištích, ve školách a ve zdravotnických zařízeních. Poskytují prakticky okamžité výsledky – za 10 minut můžete testovanému sdělit, zda je pozitivní či negativní.

Český test společnosti Bakter Medical

Test detekující antigen viru s vysokou přesností a citlivostí vyvinula česká společnosti Bakter Medical s.r.o. Je založen na vazbě s jedním z „ramen“ viru do „zámku“. Vytvořený komplex se pak dá zviditelnit barvícími technikami.

Průběh testování

Nový test značky Saligen je na samotné provedení velice jednoduchý. Provádět ho mohou osoby bez zdravotnického vzdělání. Testovaný plivne do trychtýře a infekce virem Covid-19 se stanoví pomocí jeho vzorku slin. Jednu hodinu před odběrem by neměla testovaná osoba jíst, kouřit, žvýkat nebo pít nápoje. Sliny byste před plivnutím do trychtýře měli v ústech na špičce jazyka shromažďovat po dobu asi 30 sekund. 

Po odebrání vzorku zakryjete tubu víčkem filtru a utáhnete ho. Obsah tuby asi desetkrát otočíte dnem vzhůru a zase zpět. Poté otevřete sáček s testovací kartou a do jamky karty nanesete několik kapek směsi extrakčního pufru a slin. Jamka by měla být zcela zaplněna a přibližně po 10 minutách můžete odečíst výsledek.

Vysoká míra citlivosti i přesnosti

Test byl testován v laboratořích v České republice a jeho výsledky testování vykázali tyto hodnoty. Jeho přesnost je 98,55 % a jeho citlivost činí 97,1 %. Více informací včetně recenzí testu najdete na webu saligen.com. Pořídit si ho můžete na webu Bakter Medical