Lotus C-01: Lotus by měl přestat dělat auta a začít vyrábět motorky!

Lotus C-01: Lotus by měl přestat dělat auta a začít vyrábět motorky! 1

Když se Lotus nechal slyšet, že zvažuje výrobu motocyklů, nikdo tomu nevěřil, nevěřil jsem ani já. Společnost ve světě známá výrobou luxusních malých sportovních vozů má mezi širokou veřejností poměrně velkou oblibu stejně jako u greenpisáků. Jak to však bude, u milovníků jednostopých vozidel říci neumíme.

Pojďme však k věci, kdo by řekl, že Lotus dokáže navrhnout tak nádherný retro motocykl měnící všechny zažité designové prvky ve světě dvoukolových vozidel. Nízký profil, velký chladič před předním kolem a celková kapotáž dělá s C-01 jednu z nejkrásnějších motorek jaké jsem kdy viděl.

C-01 byla vyrobena německou závodní firmou Kodewa ve spolupráci s tunerskou společností Holzer Group a navržena Danielem Simonem, designérem který pracoval pro Bugatti. Old-schoolový design čerpá inspiraci s kultovních vozů dosahujících maximální rychlosti na poušti v Bonneville.

Konstruktéři se rozhodli rám osadit agregátem Rotax s uspořádáním válců do V a konečným výkonem 200 koňských sil. I přes použití nejnovějších materiálů jako titan a uhlík motorka váží solidních 180kg.

Designérské oddělení se postaralo o tři barevné varianty jako uhlíková černá, britská závodní zelená a nakonec modro bílá. Vyrobených bude jen 100 exemplářů této nádherné motorky, cena zatím nebyla stanovena.