Astell&Kern AK240: přenosný přehrávač hudby v kvalitě zvuku nemá konkurenci

Astell&Kern AK240: přenosný přehrávač hudby v kvalitě zvuku nemá konkurenci 1

Malé technologické objevy 20. století, které slouží pouze pro přehrávání hudby si opět vydobíjejí své místo na trhu. Bylo tomu tak i před 15 lety. Zákazníci si kupovali velké přehrávače (Walkman, Discman) a do uší co nejmenší sluchátka. Nyní je tomu naopak, do kapsy co nejmenší přehrávač a na uši pořádná sluchátka. A ten kdo měl bílá sluchátka, byl frajer 🙂 Celý tento technologický průlom jsem vnímal a stal se jeho součástí. Ale co tam po velikosti, malé či velké, dnešní potřeby zákazníka jsou již o něco náročnější.

Možná je téhož názoru také společnost astella & KERN, která v roce 2013 prorazila na trh se svými prvními přehrávači iRIVER AK100 a AK120 v hodnotě $ 1300 dolarů. Cílem společnosti A & K bylo vytvořit zařízení, které sice nebude trendové, ale určeno pouze do rukou profesionálům. Na výstavě High End 2013 se společnost dočkala jen příjemných ohlasů a už v roce 2014 na stejné výstavě představila zařízení vyšší generace.

AK240 je novou obávanou útočnou zbraní usilující uplatnit stabilní postavení na trhu. Vsadila na prémiový design, kvalitu a vynikající zvuk, který zabezpečuje formát DSD (Direct Stream Digitial). Tento formát nabízí frekvenční rozsah až do 100kHz, zatímco běžné nosiče nabízejí jen do 20kHz.

Analogové ovládání hlasitosti, ostré hrany pouzdra a fúze uhlíkových vláken a kovu, to jsou nejvýraznější prvky designu. A & K se z předešlých nedostatků poučila a novinku vybavila novým operačním systémem Android, které má vylepšené uživatelské rozhraní, vnitřní pamětí 256GB a její možností rozšířit pomocí microSD až o 128GB.

Nejen jeho kvalitní zvuk vás postaví na nohy, ale i jeho trojnásobně vyšší cena. Oficiální pultová cena se bude pohybovat na částce $ 3680 dolarů.