Krásné, dámské a inteligentní. Takové jsou Smart hodinky od Alpiny

Krásné, dámské a inteligentní. Takové jsou Smart hodinky od Alpiny 1

Vlastní odpověď na rostoucí popularitu inteligentních hodinek si připravila Alpina se svými novými inteligentními hodinkami Horological SmartWatch pro ženy. Operační systém nebo Facebook byste na nich však hledali těžko.

Nejedná se totiž o typické inteligentní hodinky s dotykovým displejem. Ve skutečnosti jde o quartzové hodinky, které byly obohaceny o několik fitness a zdravotních funkcí. V první řadě Vás chtějí tyto hodinky motivovat do pohybu. Mají v sobě zabudovaný pohybový tracker MotionX a díky propojení s telefonem umí majitelku upozornit, že je čas na sport. Stejně tak podporují Smart Coaching, takže se z mobilu a hodinek stává osobní trenér. Zajímavostí rozhodně je, že se statistiky o pohybu zálohují na cloud MotionX, kde jsou bezpečně uloženy. Odtud má sportovkyně možnost stáhnout data zpět do mobilu.

Jinou novinkou je tracker spánku Sleeptracker. V souvislosti s ním hodinky podporují i ​​budík, který zná různé fáze spánku. Ať chcete měřit pohyb nebo spánek, můžete změnit stisknutím korunky na 3 sekundy. Díky propojení s telefonem je také výhodou, že se hodinky mohou přenastavit. Datum a čas jsou vždy aktuální a hodinky podporují 24 časových zón. Třešničkou na dortu je snad více než 2letá výdrž baterie. To takové Apple Watch nemají.

Po technické stránce lze očekávat 39mm pouzdro a 15 / 17mm řemínek z ušlechtilé oceli. Nechybí safírové sklíčko, pod kterým se ukrývá ciferník guilloche s 9 diamanty. Samozřejmě jsou vodotěsné a to do 10 atmosfér, čili 100 metrů. Hodinky můžete sehnat už nyní na portálu autorizovaného prodejce iChrono.sk za cenu 1 150 €.