Tag Heuer Carrera Heuer 01 s novými přírustky

Tag Heuer Carrera Heuer 01 s novými přírustky 1

Na letošním Baselworldu nechybí ani TAG Heuer, který se s představováním novinek rozjel. Hned na začátek pak představil nové přírůstky do sbírky cenově dostupnější série Carrera. Přesněji jde o kolekci TAG Heuer Carrera Heuer 01 a jedná se o nejdůležitější oznámení pod vedením Jean-Clauda Bivera, který ještě na konci minulého roku představil inteligentní hodinky Carrera Connected.

Mechanické kousky jsou však výrazně dražší, protože místo jedniček a nul v jejich nitru tikají mnohem komplikovanější mechanismy. Nemluvě o tom, že preciznost je na prvním místě a tak všechny tři disponují chronografem. K tomu se ale dostaneme později.

Carrera Heuer 01 jsou dostupné ve třech variacích, přičemž všechny mají 45mm průměr a sportovně vypadající pouzdro. To sestává z 12 samostatných komponent, čímž se vytváří prostor pro personalizaci a snadnou výměnu, pokud by náhodou došlo k vizuálnímu poškození nějaké části. V závislosti na modelu se pak verze liší použitým materiálem.

Základní model za 4 700 € disponuje tradičním tělem z nerezové oceli, přičemž ze stejného materiálu byl vyroben i jeden ze čtyř řemínků. Ostatní tři jsou pryžové – sportovní, s typickým děrováním. Dostupné jsou v červeném, bílém a modrém provedení. Každý jeden model bude mít cenovku 4 555 €.

Dražší je pak už stříbrný model Grey Phantom. Za 5 430 € již dostanete pouzdro z titanu letecké třídy a kovový náramek. Nejdražší je pak celo-černá verze Black Ceramic a jak již název napovídá, mají tělo z černé keramiky.

Srdcem hodinek Carrera Heuer 01 je upraven chronograf 1887 s 50-hodinovou rezervou. Novinkou je například čas zobrazený na disku ve vrchní části ciferníku. Ručičky jsou naopak červené (nebo modré) a kombinaci obou barev najdeme na číselníku. Rozhodně zajímavý je pak i tmavý rotor, který může někomu připomínat Carreru. Samozřejmě myslíme Porsche. Ale dost bylo slov, pokochejte se tou krásou.