Binaurální drogy: Zfetovaný zvukem?

Binaurální drogy: Zfetovaný zvukem? 1

Dealeři drog se přizpůsobili digitálnímu věku a stále více místo skládaček s kokainem začínají dílová Matrix technologie. Účinky jako marihuana, koksový zátah, nebo použití heroinu pouze přes sluchátka. Takto vypadají binaurální drogy v praxi. Nebo je všechno trochu jinak?

Co je binaurální zvuk?
Experimenty se zvláštními tóny zvuku začal v roce 1839 němec HWDove. Jde o tóny pod 1500 Hz a jejich správné mixování. Vliv na mozek závisí na rozdílné frekvence každého tónu. Pokud 300 Hz posloucháte jedním uchem a 310 Hz druhým, pro obě uši bude mít binaurální tón frekvenci 10 Hz. Mozek vnímá fázové rozdíly a i proto se dá jejich dopad využít jen při poslechu přes sluchátka.

 
images

Svět dealerů z Matrixu
Existují již web stránky, kde si koupíte binaurální skladby, které mají vyvolávat stav jako po požití syntetických drog. Názory se však různí, někteří říkají, že jde o čisté placebo, jiní mají pocit, že si stačí dát sluchátka do uší a najednou se vydají na trip.

Binaurální zvuky na rozdíl od syntetických drog nejsou škodlivé, ale náš mozek skutečně ovlivňují. Při míchání zvuků na konkrétní efekt je jejich význam sporný a jde spíše o marketingový a odborně prodejný tah. No pokud chcete ze svého mozku vyždímat vyšší výkon, můžete s klidem sáhnout po sluchátkách.

Legální cesta do jiných světů
Mozek je záhadným pralesem neuronů, o jehož funkcích nevíme zdaleka všechno. Dokázáno však je, že prostřednictvím zrakových nebo zvukových vjemů se umíme dostat do změněných stavů vědomí. Ty využívali na své „výlety“ už šamani, dějí se prostřednictvím meditace za právě speciálně upravené hudby.

Mozek funguje do jisté míry jako efektivní ladička, a proto se umí svými vlnami přizpůsobit zvukem, které slyší. Pokud si tedy pustíte do uší to správné vlnění, za chvíli váš mozek otevře brány do nepoznaných sfér.

Klíče ke změně vědomí
Vědci potvrdili, že od frekvence našeho mozku záleží, v jakém stavu se nacházíme. Jestliže tedy chcete cestovat, zapište si následující zkratky k cestě do neznáma. Více než 40 Hz jsou gama vlny vyšší aktivity. Zde se odehrává mentální aktivita, mozek je nastavený na řešení problémů. 13 – 39 Hz jsou beta vlny, může se vyskytovat paranoia, ale obvykle je to vlnění aktivní koncentrace.

8 – 12 Hz známé Alfa vlny, na které automaticky mozek přesedlávají při usínání. V tomto stavu je relaxovaný, přicházejí první sny, záblesky kreativity, nové nápady, neskutečně dobré řešení. 4 – 7 Hz Theta vlny, hluboká meditace a méně než 4 Hz jsou delta vlny. Jde o hluboký spánek nebo ztrátu vědomí o těle. Během meditace dochází až ke stavům zážitků z druhého břehu. Stačí si vybrat svůj svět, nasadit sluchátka a vyrazit …