Nejdražší hodinky z Putinovy sbírky jsou na prodej

Nejdražší hodinky z Putinovy sbírky jsou na prodej 1

Vladimíra Putina bychom mohli označit i za muže, který fandí krásným a drahým hodinkám. Koneckonců, může si to dovolit. Sbírka jeho hodinek obsahuje asi opravdu všechno od Blancpain Aqualung, které měl na ruce při podepisování smlouvy o připojení Krymu, až po hodinky, které stojí více než jeho deklarováný roční příjem. Dnes jsme však zjistili, že nejpůsobivější a nejdražší hodinky z Putinovy ​​sbírky jsou na prodej.

Vladimir Putin: nejmocnější muž planety a jeho skromný majetek

Hodinky Patek Philippe 5208P jsou jedním z nejkomplikovanějších modelů ženevské manufaktury a dopřát si je mohou jen vyvolení. Jejich tržní cena se pohybuje okolo 900 tisíc eur a za tu cenu dostane budoucí majitel více než jen hodinky, které ukazují čas, jejich součástí jsou komplikace jako minutové repetice, jednotlačítkový chronograf a perpetuální  kalendář.

Hodinky byly prezidentovi Ruska prodány v londýnské prodejně Watches of Switzerland, ale datum v dokumentaci není viditelný. Je však možné, že osvědčení o prodeji hodinek mohl v Putinově jménem vypsat kdokoliv, takže neexistuje způsob, kterým by se stoprocentně dalo potvrdit, že je skutečně koupil a nyní prodává Putin. Avšak prodejci značky Patek Philippe jsou povinni vytisknout pravé jméno kupujícího.

I přesto je však dnes možné leccos. Aukce proběhne v polovině července v Monaku. Části příběhu se však neustále spojují a my doufáme, že brzy vám o hodinkách jednoho z nejmocnějších politiků světa poskytneme mnohem více informací.