BMW M760 XDrive: maximum z luxusního sedanu!

BMW M760 XDrive: maximum z luxusního sedanu! 1

BMW našlo recept na ultra rychlý sedan! Jediným způsobem jak z vašeho nového BMW řady 7 vyždímat max. výkon je použít techniku ​​z Alpiny B7. Zatímco Alpina pracuje pouze s osmi válci v novém BMW M760 xDrive jich najdete až dvanáct.

Je to těžká raketa, která dosáhne rychlosti 100 km/h za 3,9 sekundy! Je to vůbec první BMW sedmičkové řady s výbavou od sportovní divize M Performance. V srdci nového BMW M760 xDrive pracuje 6,6-litrový, twin-turbo V12 motor, s jmenovitým výkonem 600 koní při 5500 otáčkách za minutu.

Masivní točivý moment 590 Nm je k dispozici od 1500 otáček za minutu. Je to poprvé, kdy BMW nainstalovalo své M Performance TwinPower turbodmychadla do motoru V12. Mezi další vylepšení velkého motoru patří samostatný mezi chladič vzduch / voda, lehký celohliníkový blok, kované ojnice a kované klikové hřídele. Osmistupňová automatická převodovka přenáší sílu motoru díky systému xDrive na všechna čtyři kola.

Porovnáme-li tento motor se 4,4-litrovým V-8 motorem z Alpiny, zjistíme následující: Alpina poskytuje stejný výkon 600 koní a 590 Nm točivého momentu, ačkoli až od 3000 otáček za minutu. Max. rychlost 100 km/h však dosahuje stejně za 3,6 sekundy. Na delších, vymezených úsecích dálnice Alpina exceluje, nakolik její max. rychlost je až 310 km/h. M760 končí na rychlosti 250 km/h.

Stejně jako v případě Alpiny B7 i BMW M760 xDrive má vzduchové odpružení a systém natáčení zadních kol. Jízdní dynamiku vozidla lze nastavit na režim Sport nebo Sport +. Sedan jezdí na 20-palcových kolech s lehkými pneumatikami Michelin Pilot Super Sport. Podobně jako v příp. Alpiny je i u modelu M760 k dispozici řadu nových karosářských dílů pro vyšší výkon.

Aerodynamický balíček zahrnuje například novou přední masku se zvětšenými vstupy sání vzduchu, čalounění Cerium Gray, velké spoilery a křídla, nové zadní obložení s vývody pro větší koncovky výfuku. Prahy dveří jsou z broušeného hliníku, k dispozici jsou nerezové pedály a černý pruh, který spolu s logem M760 xDrive na přístrojové desce zdobí kabinu.

BMW M760 xDrive se dostane do prodejní sítě začátkem příštího roku zatím za neznámou cenu. Vzhledem k tomu, že nejdražší sedan sedmičkové rady se v USA prodává za 98 395 USD, M760 se bude zcela určitě prodávat za šestimístnou částku.