KOUZELNÉ SEYCHELY: TY NEJLEPŠÍ SOUKROMÉ OSTROVY

KOUZELNÉ SEYCHELY: TY NEJLEPŠÍ SOUKROMÉ OSTROVY 1

V hierarchii světových vod má Indický oceán zvláštní postavení se svou specifickou vůní, a teplými, které vlny omývají břehy Myanmaru, Indie, Kambodže či Afriky. Oceán je zde mimořádně silný, písek krémový a vlny mají dokonalou modrou barvu. I zde se však najdou lokality, které jsou hezčí než jiné. O jedné z nich řekneme něco víc.

Věděli jste, že tu nejdražší a nejpřepychovější dovolenou zažijete na Seychelách, konkrétně na soukromém Severním ostrově a na ostrově Fregate? Seychely se nacházejí na východním pobřeží Afriky. V podstatě jde o souostroví 115 ostrovů s vrcholy ze žuly a nejkrásnějšími plážemi na světě.

Ostrovy jsou opředené kouzlem ztroskotaných pirátských lodí a žraloci jsou tu častějšími návštěvníky jako kdekoli na světě. Mezi volně žijících živočichů na Seychelách patří domorodé mořské ptáky, pestrobarevné ryby zdobící korálové útesy a obří želvy Aldabra, které svým počtem několikanásobně převyšují počet lidských obyvatel na Seychelách. Země získala nezávislost od Britského impéria v roce 1976

Po vypracování studie o konkurenci (zejména státu Mauricius) vyrostl na Seychelách komplex hotelů určený pro majetné návštěvníky. Síť hotelů Four Seasons a Raffles poskytuje neopakovatelný zážitek z luxusu a pohodlí. Four Seasons se nachází na největším ostrově Mahé. Na něm žije 72 tisíc lidí, což je zhruba 90% populace Seychel. Centrem ostrova je město Victoria, které je jedním z nejmenších hlavních měst na světě. Na ostrově Praslin se nachází letovisko Six Senses. Zil Pasyon otevřou na ostrově Felicite již v tomto roce.

Ne náhodou umístili to nejlepší a nejluxusnější na dvou soukromých ostrovech a ostrově Fregate. Letovisko na tomto ostrově v posledních letech získalo finanční pomoc ve výši 4.000.000 €. Tyto prostředky byly použity nejen na zlepšení infrastruktury (nové generátory a zmodernizované zásobování vodou), ale i na renovaci 16 vil a obnovu baru v pirátském stylu. Je zde půjčovna loděk a vznikl zde jachtařský klub. Ptáte se, co tu znamenají služby s vysokou přidanou hodnotou v praxi? Například stůl s bílým ubrusem přímo na pláži, stříbrné příbory, chlazené bílé víno a grilované krevety.

Překrásné zálivy zde lemují mangovníky, už z dálky vidět velké bazény. Barmani v barech míchají silné rumové koktejly a možná zde lenošit v 11 slaměných plážových vilách s rozlohou přes 500 metrů čtverečních. Vybaveny jsou ochranným přístřeškem, dřevěnými podlahami a bílými pohovkami. Podlahy z růžového dřeva, venkovní prostory, bazén v tropické zahradě, či dokonce klimatizovaná sál. Smysl pro velkorysost je zde očividný. Ať už jde o zcela vybavené kuchyně ve vilách nebo pružný přístup, co se týče výborného jídla. Turisté mají k dispozici plavidla různých druhů. Podmínky na potápění jsou zde ideální.

Zajímavostí je, že větší část ostrova není obydlená. Týká se to i několika pláží a banánovníkového lesa, který se na ostrově nachází.

Ostrov je místem, kde se s gumovým úsměvem a hladkým ještěrky krkem jezdí obří, stoleté želvy. Všechno je tu jakési větší, jasnější a hezčí. Při potápění můžete setkat pestrobarevné ryby a večer sledovat velkolepý západ slunce. V noci je ostrov osvětlený blikajícími světly svatojánských mušek, jezdí se zde obří stonožky a natrefit možná i na kraba poustevníka.