Bugatti Niniette: super sportovní Veyron začíná brázdit moře

Bugatti Niniette: super sportovní Veyron začíná brázdit moře 1

Zprávy o výrobě super luxusních jachet Bugatti se potvrdily. Díky nové spolupráci s americkým výrobcem Palmer Johnson se budou moci fanoušci automobilové značky Bugatti přesunout na otevřené vody. Na programu jsou různé super sportovní jachty. Pod jejich design se podepsala legendární francouzská značka, která klade důraz na detail a je posedlá exotickými a lehkými materiály. Ninette bude dostupná ve třech velikostech od 12,8 – 26,8 metru. Ceny se budou pohybovat od 2 milionů € nahoru.

Bugatti není jedinou společností, která obrátila svou pozornost k moři. Aston Martin vyrobil ve spolupráci s designovým studiem Pininfarina a nizozemským výrobcem Quintessence jachtu AM37, na palubě níž lze nalézt vzácné dřeviny a kůži. Mercedes má zase svou luxusní motorovou loď Arrow460 GranTurismo. Na rozdíl od konkurence, historie Bugatti úzce souvisí s mořem. Ettore Bugatti se zajímal o stavbu velmi rychlých lodí od svých začátků. Svou oblíbenou jachtu nazval Ninette podle přezdívky své dcery Lidie. Mnozí proto stavbu nových lodí považují za návrat ke kořenům značky. Automobilku při tom inspirovali i klasické automobily Bugatti z 30. let a 40. let. Vnější design super jachet kopíruje ikonické klasické automobily, jako typ 57 Atalante C a 41 Royale.

Hlavní 20-metrový model Ninette nabízí ubytování pro čtyři hosty, salonek s rozlohou 63 m² a ještě 43 m² v podpalubí. To vše v trupu z uhlíkových vláken a titanu. Pokud jde o dřevo, na výběr je bubinga, javor nebo dubové dřevo Morta. Stavba jedné takové lodě potrvá 12 měsíců, ale zákazníci si budou moci zařídit interiér podle svých představ. Očekává se, že jachty dosáhnou maximální rychlosti 38 uzlů, tedy asi 71 km / h.