Certina zahajuje spolupráci s organizací na ochranu mořských želv

Certina zahajuje spolupráci s organizací na ochranu mořských želv 1

Možná jste postřehli, že dobře známý švýcarský výrobce hodinek značky CERTINA už nějaký ten čas na své produkty umisťuje i emblém želvy. Je to z prostého důvodu – zahájil spolupráci s floridskou organizací na ochranu mořských želv Sea Tutle Conservancy (STC). Její hlavní náplní je sledování želvovinové migrace Tour de Turtles. Je vidět, že Certina se této spolupráci opravdu těší.

Již v 60. letech 20. století přijala tato značka symbol želvího krunýře. Ten symbolizuje stejné vlastnosti jako ona, a to sílu, odolnost, a jak to již u hodinek chodí, i přesnost. Značka byla založena již v roce 1888, ale až v roce 1959 zavedla svůj proslulý koncept DS, tedy Double Security nebo dvojitá ochrana. Tak se stal želví krunýř symbolem, který dodnes připomíná hodnoty společnosti. Vzhledem k tomu, že byl často používán, nebylo velkým překvapením, že v roce 2013 se stal logem značky.

Zmíněná organizace STV patří mezi ty nejstarší, které se zabývají problematikou mořských želv. Jde o studium a ochranu mořských želv a jejich přirozeného prostředí. Neméně důležitá je edukační část projektu a projekty, které poskytují všechny důležité problémy o dané problematice. Tato organizace se zabývá hlavně karibskou, atlantickou a pacifickou oblastí. V neposlední řadě jí jde i o ochranu hnízd a migračních tras.

Pro zvýšení povědomí ve společnosti je každoročně organizován Migrační maratón – Tour de Turtles, během kterého může veřejnost pomocí satelitu sledovat migraci označených želv. Letošní maratón želv začíná už 30. července 2017. Tento projekt trvá přibližně 3 měsíce, a to od opuštění hnízda až po hledání si vlastní potravy. Jde o vskutku úžasnou příležitost, jak se dozvědět více o nástrahách, kterým malé mořské želvy čelí.

Želvy existují na naší planetě již od nepaměti a často svým věkem daleko přesahují ten náš. Jsou symbolem vytrvalosti, odolnosti a smysluplné existence. Jejich pancíř je jejich ochranou a pohyb jim nedělá problém na souši ani ve vodě, kde stráví polovinu svého života. Porovnejme si je s hodinkami Certina …