Chcete pořádné hodinky s duší? Kupte si Montblanc Nicolas Riuessec

Kolekce na počest prvního patentovaného chronografu od společnosti Montblanc, patří určitě mezi ty nejkrásnější. Unikátní stopky fungují tak, že jedním tlačítkem spustíte odčítání, stejným knoflíkem stopky zastavíte a zároveň jím i chronograf resetujete. Celé toto divadlo se děje na dvou otočných discích, které se otáčejí kolem své osy. Obousměrná šipka na jednom kruhu ukazuje sekundy a na druhém minuty. Za zrodem a patentem tohoto vynálezu, tedy vynálezu předchůdce chronografu můžeme pokládat francouzského hodináře Nicolas Riuesseca, on tento přístroj zhotovil za účelem měření času na koňských závodech.

Montblanc se této příležitosti statečně ujal a kolekce Nicolas Rieussec patří již pár let k nosným pilířům společnosti. Nejnovější model s názvem Homage to Nicolas Rieussec vychází z původní generace „Rieussec“. Ke změnám došlo pouze na ciferníku. Ten je mnohem propracovanější a skrývá malé překvapení, které nejednoho z nás potěší.

Povrch ciferníku in-house chronografu připomíná skořápku bílého vajíčka. Při změně pohledu a světelného úhlu spatřujeme krásnou strukturu. Ukazatele zůstaly na stejných pozicích jako v klasickém modelu. Na pozici „3“ se nachází ukazatel data, na pozici „9“ je ukazatel dne a noci. Uprostřed se nachází ukazatel hodin a minut spolu s druhým světovým časem.

Dva sčítači chronografu se nacházejí v dolní části. Jak jsem již zmiňoval, princip stopování nefunguje v centrální sekundové ručičce ukazující čas jako v jiných případech, ale ve dvou kruzích, které se otáčejí kolem ručiček. Nádhera.