Chcete pořádné hodinky s duší? Kupte si Montblanc Nicolas Riuessec

Chcete pořádné hodinky s duší? Kupte si Montblanc Nicolas Riuessec 1

Kolekce na počest prvního patentovaného chronografu od společnosti Montblanc, patří určitě mezi ty nejkrásnější. Unikátní stopky fungují tak, že jedním tlačítkem spustíte odčítání, stejným knoflíkem stopky zastavíte a zároveň jím i chronograf resetujete. Celé toto divadlo se děje na dvou otočných discích, které se otáčejí kolem své osy. Obousměrná šipka na jednom kruhu ukazuje sekundy a na druhém minuty. Za zrodem a patentem tohoto vynálezu, tedy vynálezu předchůdce chronografu můžeme pokládat francouzského hodináře Nicolas Riuesseca, on tento přístroj zhotovil za účelem měření času na koňských závodech.

Montblanc se této příležitosti statečně ujal a kolekce Nicolas Rieussec patří již pár let k nosným pilířům společnosti. Nejnovější model s názvem Homage to Nicolas Rieussec vychází z původní generace „Rieussec“. Ke změnám došlo pouze na ciferníku. Ten je mnohem propracovanější a skrývá malé překvapení, které nejednoho z nás potěší.

Povrch ciferníku in-house chronografu připomíná skořápku bílého vajíčka. Při změně pohledu a světelného úhlu spatřujeme krásnou strukturu. Ukazatele zůstaly na stejných pozicích jako v klasickém modelu. Na pozici „3“ se nachází ukazatel data, na pozici „9“ je ukazatel dne a noci. Uprostřed se nachází ukazatel hodin a minut spolu s druhým světovým časem.

Dva sčítači chronografu se nacházejí v dolní části. Jak jsem již zmiňoval, princip stopování nefunguje v centrální sekundové ručičce ukazující čas jako v jiných případech, ale ve dvou kruzích, které se otáčejí kolem ručiček. Nádhera.