CHCETE SVATBU? SEŽEŇTE SI PENÍZE!

CHCETE SVATBU? SEŽEŇTE SI PENÍZE! 1

Na konci minulého roku oznámila začínající firma ze Seattlu, SwanLuv, že bude evidovat žádosti od zamilovaných párů na půjčky až do výše 10,000 amerických dolarů, aby pomohla financovat jejich svatební dny.

Mělo to jen jediný háček – pokud by se rozvedli, museli by částku vrátit zpět, dokonce s příplatkem, naopak, kdyby spolu zůstali, mohli by si peníze nechat. Pochopitelně se objevilo mnoho skeptických hlasů, protože lidé nechtěli věřit, že by taková nabídka existovala. Zkrátka, znělo to příliš dobře na to, aby to byla pravda. Mýlili se.

Kvůli obrovskému ohlasu změnila společnost své zaměření a začala se věnovat financování svateb, ačkoli trochu jinak, než si zamilovaní mysleli. Ze SwanLuv je nyní webstránka, jejímž prostřednictvím mohou lidé žádat jiné osoby o finanční příspěvky na svůj velký den a dokonce si vytvářet vlastní profily. Společnost jim však nedá ani cent. Asi netřeba dodávat, že toto rozhodnutí rozzlobilo mnohých. Na internetu se objevila záplava příspěvků o tom, že ve vedení pracují lháři a že je třeba dát je k soudu.

Představitelé firmy se však brání prohlášením, že tak velký zájem nečekali a poskytovat půjčky v takovém množství nemohou. Tzv. model „crowdfunding“ je podle nich výhodnější. Na čele SwanLuv stojí 24letý Scott Avy.