Chorvatsko má přístav pro super jachty! Šibenik se pyšní novým luxusním hotelem i přístavem

Chorvatsko má přístav pro super jachty! Šibenik se pyšní novým luxusním hotelem i přístavem 1

U chorvatského historického městečka Šibenik, byl dne 25. 7. 2015 otevřen nový pětihvězdičkový hotel s názvem D-Resort a my jsme byli při tom. Kromě velkolepé zahajovací ceremonie, které se zúčastnil i sám chorvatský premiér Zoran Milanovič, jsme měli možnost nahlédnout téměř do všech koutů tohoto moderního kolosu, který vyrostl na břehu Jadranu.

Hotel, nabízející 69 luxusních pokojů a apartmá spolu s třemi exkluzivními vilami, vlastní turecká společnost Dogus Group, která do tohoto projektu investovala celkem 45 milionů EUR. Nový hotel se pyšní jediným přístavem pro tak zvané super jachty v celém Chorvatsku a byl ohodnocen pěti kotvami.

V přístavu D-Marin Mandalina mohou kotvit lodě dlouhé až neuvěřitelných 140 m. Moderní kostra hotelu připomínající torzo lodi je postavena na malém chorvatském poloostrově Mandalina, podle kterého dostala jméno i samotná „Marina“ – přístav pro jachty. Zvláštností hotelu je, že byl postaven pouze ze tří materiálů: ze dřeva, betonu a ze skla.

Pro milovníky úplného soukromí poskytuje tři luxusně zařízené a úplně vybavené dvoupatrové vily. Každá vila má vlastní parkovací místo a soukromý bazén na terase s výhledem na moře a přístav pro jachty.

Za noc ve vile však zaplatíte zhruba 1300 EUR. Pro ty, kteří jachtu nemají, nabízí okolí Šibeniku mnoho jiných aktivit, včetně národních parků Krka a Kornati, které se nacházejí v jeho těsné blízkosti. Mnoho lidí to už asi zjistilo, o čemž svědčí momentálně přeplněné cesty do Chorvatska. Pokud můžete, raději leťte.