Co byste už neměli dělat po deváté hodině večer

Co byste už neměli dělat po deváté hodině večer 1

Chcete-li mít klidnější spánek, po 21. hodině byste se měli vyvarovat některým aktivitám. Jsou věci, které dělají váš noční odpočinek méně kvalitním. Co byste již večer neměli dělat, abyste spávali jako miminko?

Polykají se
U večeře je důležitá pravidelnost, vhodné je vžil si přibližný čas, kdy si dopřejete poslední jídlo dne. Je už na vás, zda to bude dříve či později. V každém případě, je lepší dát si na večeři něco lehčí a pořádně se napráskat raději ráno. Těžké noční jídla se dlouho tráví a nedovolí vašemu tělu usnout.

Kontrolovat pracovní maily a prohlížet sociální sítě
Když jste už konečně vypadli z práce, pokuste se na ni nemyslet. Kontrolovat jestli vám náhodou nepřišel od šéfa urgentní mail je špatný nápad. Oddělte práci od svého volného času. Na byznys vlnu se můžete naladit ráno, večer si nechte pro sebe a svou rodinu.

Ale držet celý večer v ruce mobil a prohlížet si Facebook a další sociální sítě také není nejlepší volba. Mobil a počítač negativně ovlivňují váš spánek. Odpojte se od internetu kolem deváté večer a uvidíte jak fajnová budete najednou spát.

Pít alkohol
Řeknete si, potřebuji si dát pár skleniček na odreagování. Jeden nebo dva drinky vás mohou trošku uspat, ale ráno se nebudete cítit odpočinutý. Když si potřebujete dát „do těla“ ale chcete se i vyspat tak vypijte tolik sklenic vody, kolik jste vypili alkoholických nápojů a poslední skleničku si dejte tři hodiny před tím, než se pobíráte do postele.

 
untitled-3_1429788782

Hádat se s partnerkou
Před spaním byste neměli čeřit vodu ve vztahu s partnerkou. Neboť když půjdete do postele rozzuřený, spánek vám neposkytne dostatečný odpočinek. Pokud se hádce nelze vyhnout, je třeba ji čím dříve napravit. Zvolte nejpříjemnější formu urovnávání sporů po které se navíc dobře usíná – sex.

Pustit si další díl seriálu
Jedna část skončí a už chcete jít na další, vždyť jen půlhodinka. STOP! Toto je řetězová reakce, dobře víte, že při jedné části navíc nezůstanete, a tak se do toho bez mrknutí díváte další tři hodiny. Čas strávený před obrazovkou ovlivňuje produkci melatoninu, hormonu, který je zodpovědný za pocit ospalosti. Čím dříve vypnete všechna zařízení, tím spíše na vás přijde spavost a lépe si odpočinete.

Kávička
Tak s tímto se jednou provždy rozlučte. Poslední kávu či jiný nápoj s kofeinem byste si měli dopřát před 14. hodinou, jinak budete několik hodin ležet v posteli s otevřenýma očima. Pro kvalitnější spánek vyzkoušejte večer bylinkový čaj nebo zůstaňte u obyčejné vodě.

Rozečíst si další knížku
To, že se nedíváte do obrazovky neznamená, že musíte číst knížky až do rána. Při čtení napínavých thrillerů nebo intelektuální literatury, vaše mysl není v klidu, ale pracuje na plné obrátky, což oddaluje kvalitní spánek. Pokud se chcete před spaním odreagovat čtením, sáhněte po lehčím žánru nebo si prolistujte časopis.

Dávat si vitamíny
Je sice hezké, že chcete udržet své tělo zdravé, ale koňské dávky zejména vitamínu B vám mohou dodat až příliš energie, která vám je v noci na škodu. Dopujte se prospěšnými látkami raději po snídani než večer.