Švýcaři a Italové připravují revoluční lodě, jaké tady ještě nebyly

Švýcaři a Italové připravují revoluční lodě, jaké tady ještě nebyly 1

Švýcarská společnost MSC Cruises se sídlem v Ženevě, se svým podpisem smlouvy s italskou loděnicí Fincantieri dohodla, na výstavbě dvou nových výletních lodí s názvem „Seaside“. Tentokrát se nejedná o ledajaké lodě ale o výstavbu lodí, které by se měly stát skutečností už za pár let.

Budou se budovat největší výletní lodě, jaké byly vůbec někdy postavené. Výsledkem spojení sil obou společností čeká lodní dopravu nová generace výletních lodí, s ještě revolučnějším architektonickým stylem. Prostoru bude víc než dost a s délkou 323m, šířkou 41 metrů a výškou 70 metrů bude k dispozici celkem 43.500m2.

Paluba jedné lodě poskytne prostor pro více než 5300 osob, včetně 1413 členné posádky, přičemž na lodi se bude nacházet 2170 vybavených kabin a 759 kabin pro členy posádky. Inženýrům projektu se podařilo využít celou řadu technologických inovacích, které mimo jiné sníží i spotřebu paliva až o 25%. Nové prototypy výletních lodí, na rozdíl od revoluční technologie budou unikátní i svou strukturou, tvarem a všestranností.

Cestující se budou moci procházet po promenádě nad mořskou hladinou, využívat obchody s restauracemi, navštěvovat prostorné divadlo a vychutnat si panoramatický výhled na moře při jízdě výtahem. Náklady na jednu loď se zastavili na částce 700 milionů €. Termín dodání první lodi je předpokládaný v listopadu 2017 a druhé v květnu 2018.