De Bethune DB28: hodinky jak z vesmíru v harmonické modré barvě

De Bethune DB28: hodinky jak z vesmíru v harmonické modré barvě 1

Zaujmout designem je důležitou vlastností každého výrobku na světě a platí to samozřejmě i o hodinkách. Kuriózní design nových hodinek De Bethune DB28 Kind of Blue zaujme každého.

Jsou to hodinky, které jakoby sem spadly z vesmíru a čekali na to, až si někdo tento „mimozemský“ kousek nasadí na zápěstí. Mají velmi neobvyklé, futuristické tvary a sci-fi atmosféru posiluje i těžko popsatelná tmavomodrá barva, kterou dokonce i samotní designéři pojmenovali jen jako „Kind of Blue“, tedy Druh modré. Tento odstín prý definuje harmonii, nekonečno a prý „plnost“ designu zacházející daleko za něj.

Futuristické, vesmírné modré tělo hodinek je vyrobeno z titanu 5 třídy, který přechází do rozvětvených nožiček na vrchní i spodní straně. Přítomna je také jedna komplikace a jak už možná tušíte, souvisí s vesmírem. Zobrazení polohy měsíce je stvořeno z oceli a palladia, a co je rozhodně zajímavý detail, je fakt, že tuto komplikaci třeba přenastavit jednou za 122 let. Tedy nejdříve tak učiní prapotomkové.

Mezi 2. a 3. hodinou se pak ukrývá 6-denní rezerva chodu. Dále nechybí ani odolnost vůči vodě, ale je poměrně nízká oproti jiným hodinkám – jen 30 metrů. Hodinky DB28 Kind of Blue mají 43mm šířku a 9,3mm tloušťku, což je stejná tloušťka, jakou má i model DB28T. Ten nabízí nejlehčí Tourbillon na světě, s váhou jen 0,2 gramu.

Model DB28 nabízí strojek DB2115 se systémem absorpce šoku operující při rychlosti 28 800 VPH a jak jsem již zmínil výše, má 6-denní rezervu chodu. Naproti tomu model DB28T má strojek DB2019 operující při 36 000 VPH a má kratší, 5denní rezervu chodu. Setrvačné kolečko je, podobně jako u klasického modelu, silikonové, avšak je obklopeno prstencem z bílého zlata. Tento rok bude vyrobeno pouze 10 kusů De Bethune DB28 a každý z nich bude stát 150 000 dolarů. Model s Tourbillon, De Bethune DB28T, pro změnu stojí 250 000 dolarů.