Vydejte se na horu Barre des Ecrins

Vydejte se na horu Barre des Ecrins 1

Barre des Écrins, hřeben Écrins, je významný vrchol v Alpách, který se nachází ve východní Francii v departementu Hautes-Alpes. Tato hora, která se tyčí do výšky 4102 metrů nad mořem, je považována za nejvyšší horu Dauphineských Alp. Tato oblast je známá svým nádherným horským terénem, který je krajinně různorodý a poskytuje úchvatné výhledy.

Je zajímavé, že do roku 1860 byla Barre des Écrins považována za nejvyšší horu Francie. To se však změnilo v roce 1860, kdy Francie získala region Savojsko, který zahrnuje oblast kolem nejvyššího vrcholu Evropy, Mont Blancu. Od té doby, i když už není nejvyšší horou ve Francii, Barre des Écrins si zachovala svůj význam a vážnost jako nejvyšší vrchol Dauphineských Alp a nejjižnější z čtyřtisícovek v Alpách.

Když se na Barre des Écrins díváte ze severu, můžete obdivovat jeho úchvatný ledový vrchol. Jde o báječný pohled, který je pro mnoho lidí nesmírně atraktivní. Na druhou stranu, když stojíte na jižní straně hory, můžete vidět majestátní skalní masivy, které představují úplně jiný aspekt tohoto vrcholu.

Normální cesta na vrchol Barre des Écrins je jednou z nejméně obtížných túr ve všech Alpách. Při výstupu si turisté mohou odpočinout a zregenerovat síly v chatě Refuge Glacier Blanc, která se nachází v nadmořské výšce 2550 metrů, nebo v chatě Refuge des Écrins, která má 120 lůžek a nachází se ve výšce 3170 metrů. Pod horou se rozprostírá ledovec Glacier Blanc, který je další z atraktivit tohoto regionu.

Na vrchol hory Barre des Écrins poprvé vystoupili 26. června 1864 Edward Whymper, Adolphus Warburton Moore, Horace Walker a horští vůdci Michel Croz a Christian Almer. Jejich výstup představuje významný okamžik v historii horolezectví.

Kromě Barre des Écrins nalezneme v okolí také řadu dalších turistických atrakcí. Mezi ně patří Dôme de Neige des Écrins, který je vzdálený pouhých 4 km, nebo Národní park Écrins. Dále je zde oblast Hautes Alpes, letovisko Puy St. Vincent, Serre Chevalier, jezero Chambon / Lac du Chambon, město Briançon, oblast Isère, lyžařské středisko Les 2 Alpes nebo Orcieres. Tyto lokality nabízejí širokou škálu aktivit a atrakcí pro návštěvníky oblasti.