Deepflight Dragin: lehko ovladatelná osobní ponorka za 1,5 miliónů dolarů

Deepflight Dragin: lehko ovladatelná osobní ponorka za 1,5 miliónů dolarů 1

Na trhu je ponorka, která vypadá, jako by byla vyrobena pro Jamese Bonda. Na její provoz nepotřebujete vojenský výcvik a vyjde vás na 1,5 milionu dolarů.

Dvoumístná ponorka se bez jakékoliv námahy pohybuje pod hladinou moře, přičemž dokáže vyvinout rychlost 4 uzly. Byla vyvinuta s pevným, kladným vztlakem, což znamená, že v případě jakékoliv poruchy vždy vyplave nad hladinu. Tento model je unikátní díky patentované technologii DeepFlight Dive Manager (DDM), která monitoruje a řídí důležité funkce ponorky. Tato funkce za vás dokonce nastaví i maximální hloubku ponoru.

DeepFlight má čtyři pohonné jednotky, díky kterým se pod vodou ovládá podobně jako kvadrokoptéra. Toto nedokáže žádná jiná ponorka dostupná na trhu. Znamená to svobodu při plavání po boku velryb nebo vznášení se přes starobylé podvodné ruiny.

Dragon pohánějí pokročilé lithium-železo-fosfátové akumulátory, které ji udrží pod vodou přibližně šest hodin. Dobíjení akumulátorů trvá pouze dvě hodiny. V zatáčkách je ponorka velmi rychlá a chová se jako bestie. Jelikož její kostra je vyrobena z uhlíkové slitiny, je velmi lehká a pevná. Pro větší bezpečnost jsou k dispozici nízkotlaké kapsle. Ponorka má asi 5 metrů a váží 1800 kg. Vejde se na většinu jachet. Jako placenou službu navíc výrobce poskytuje servis spojený s prvním spuštěním ponorky a poradenství.

Společnost DeepFlight založil inženýr Graham Hawkes v roce 1996. Spolu s několika zkušenými projektanty a inženýry vytvořil nový druh osobního plavidla, který v sobě spojuje ponorku a velmi výkonné letadlo. Adam Wright, prezident společnosti, řekl, že za posledních pět let zaznamenali zvýšenou poptávku po osobních ponorkách. DeepFlight Dragon je ukázkovou ponorkou pro velmi majetné lidi, kteří chtějí žít na maximum. Některé ponorky jsou již nyní na super jachtách a v přístavech po celém světě.