Kam se vydat v březnu

Kam se vydat v březnu 1

Borneo, Malajsie 

Největší asijský ostrov Borneo lze popsat jako „pravěký“: je to země bažin a mangrovů, hor zahalených mlhou a pustého pobřeží, nemluvě o deštném pralese starém 140 mil. let, patřím k nejstarším na světě. Divoký svět v jeho nejlepší podobě můžete spatřit v malajském státě Sabah na severním výběžku ostrova: asi 55 % tohoto teritoria je pokryto džunglí. Březen v Sabahu představuje začátek suchého období, takže je snadnější zahlédnout orangutany v jejich přirozeném prostředí, zatímco žraloci obrovští se shromažďují kolem ostrůvku Lankayan známého svými zářivými korálovými útesy. Všechna tato konfrontace s nesmírností přírody si může vybrat svou daň, takže rozumní cestovatelé si nechají nějaký čas na odpočinek v ostrovním resortu Gaya Island s jeho nekonečnými bazény, chatkami cabana a míchanými drinky.

Ekologický tip: orangutan je ohrožený především kvůli ztrátě svého přirozeného prostředí: ilegální těžba dřeva a požáry připravily cestu průmyslu a zničily obrovskou část vzácného lesa na Borneu. Navštivte proto národní parky a rehabilitační centra ve zbývajícím domově těchto primátů, abyste potvrdili jejich význam a přispěli k ochraně. Stránky Responsible Travel  doporučují pouze ověřená místa. Pokud byste si chtěli zaplavat se žraloky obrovskými, řiďte se instrukcemi WWF, abyste postupovali ohleduplně.

Akční nabídka Gaya Island 

 

Dillí, Indie

Svátek Hólí, který je festivalem barev, dnes přitahuje stejně tak zahraniční turisty s fotoaparáty jako zbožné hinduisty, a ve své nejlepší a nejpestřejší podobě probíhá v Indii. Když přijde březen, metropoli země zachvátí záplava barevného prášku, párty s produkcí DJů, pouličním jídlem a spoustou barevného dovádění. Až se potom několikrát osprchujete, vydejte se poznávat protiklady města: velkolepé chrámy a prašné bazary ve starém Dillí a vedle nich koloniální pompa a míchané drinky v novém Dillí. Abyste poznali moderní Indii, zamiřte do Hauz Khas Village (HKV), což centrum vhodné pro pěší s galeriemi, módními butiky, bary a bohémskými kavárnami.

Ekologický tip: nepřispívejte k dopravní mizérii ve městě a raději využijte metro v Dillí, které je čisté, rychlé a nabízí dobré spojení (navíc bývají k dispozici vagony jen pro ženy).

 

Omán

Přírodní a nedoceněný Omán je naprosto jiný svět než jeho soused Arabském poloostrově, Spojené arabské emiráty (SAE). Zatímco SAE se staly supermoderním světem s mrakodrapy a okázalými plážovými kluby, Omán má čisté fjordy s delfíny u poloostrova Musandam, smaragdové vodopády ve Wadi Shab a mlžnou zeleň v Salále, což je kuriózní anomálie (díky zdejšímu monzunu charíf) v oblasti proslulé pustinou. Ománská přístavní metropole Maskat je stylové město s pozadím v podobě hnědých skalnatých hor a s majestátní kamennou Velkou mešitou sultána Kábúse. I v Ománu však naleznete luxus, i když většinou méně okázalého druhu. Vily v ománském stylu najdete v izolovaném rezortu Six Senses Zighy Bay (kam mohou hosté přiletět paraglidingem)   nebo ubytování na okraji kaňonu v Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort 5* v odlehlém pohoří Al-Hadžar. Ideální dobou pro návštěvu málo známého klenotu Blízkého východu je právě březen, který spadá hezky mezi zimní ruch a dusné letní  horko.

Ekologický tip: nezůstávejte ve „zlaté kleci“ Vašeho hotelu a vydejte se poznávat skutečný Omán: dejte si jídlo v restauraci, pití v kavárně a smlouvejte na tržištích. Ománská komunita by přitom měla mít z Vaší návštěvy zisk stejně tak jako mezinárodní hotelové řetězce.

Akční nabídka: Six Senses Zighy Bay 5*;    Anantara Al Jabal Al Akhdar Resort

 

Valencie, Španělsko

Třetí největší město Španělska oslavuje jaro v typicky ohnivém španělském stylu, což v tomto případě skutečně znamená oheň. Březnový festival Las Fallas trvá týden, kdy se ve Valencii objeví obří satirické skulptury z papier-mâché (často reagující na aktuální politické skandály a přešlapy celebrit), které jsou pak v průvodu neseny městem a poslední večer efektně spáleny. Předtím ale celé město slaví s průvody, hudbou a ohňostroji trhajícími uši, a k tomu se v hipsterské čtvrti Ruzafa koná samostatný festival světel. Kosmopolitní přístavní město Valencie má také dostatek atrakcí, které si můžete prohlížet ve dne. Kromě více jak 3 km pláží a rušného starého města naleznete úžasnou futuristickou architekturu v okrsku Město umění a věd (Ciudad de las Artes y las Ciencias), s budovami připomínajícími kostru velryby, leknín, obří oko apod..

 

Madrid, Španělsko

Kam se vydat v březnu 2

Madrid, „starší sestra“ Barcelony, svléká v březnu svoji zimní kůži. Když se hodiny posunují vpřed, jakoby kouzlem se městem přežene teplá vlna a doposud rezervované venkovní prostory ožijí. Rozsáhlé parky v Madridu pokryjí květiny a místní lidé se vydají do ulic bavit se až do západu slunce. Teplota bývá kolem 20 °C, tj. mnohem mírnější než během žhavého léta, takže můžete procházet zdejší špičkové galerie, secesní sídla a designérské butiky, aniž by z Vás lil pot. Ochutnat můžete vynikající tradiční tapas, ale nechte si čas také na návštěvu zdejších nejnovějších gastrobarů. Pak si ale už neplánujte nic jiného než siestu.

Ekologický tip: do Madridu a dalších míst ve Španělsku se snadno dostanete vlakem.

 

Fez, Maroko

Marocké královské město Fez (Fés), které je větší než Marrákeši, vyniká svým autentickým půvabem. Jeho medína z 8. století představuje chaotickou cestu zpátky v čase s proslulými koželužnami a vrásčitými obchodníky. Mimořádný projekt rekonstrukce nedávno vdechl nový život do starých budov ve městě. Fez, který není tak turisticky orientovaný jako Marrákeš, ho však dohání, co se sofistikovanosti týče. Kamenem obložený hotel Sahrai 5* s 50 pokoji od pařížského designéra Christophe Pilleta má prestižní střešní bar a Givenchy spa, zatímco tradiční ubytovací zařízení riad Dar Arsama 3*  představuje elegantní kombinaci současného a tradičního, spolu s kuriozním uměním jeho španělské majitelky Violeta Caldrés. Vynikající šéfkuchaři jsou další, kdo přináší do medíny modernost: kuchyně El Bulli, Noma a French Laundry alum Najat Kaanache používá špičkové techniky i objevy z místních tržišť v nové stylové restauraci Nur.

Akční nabídka: Sahrai Hotel;   Dar Arsama

 

Las Vegas, USA

Město hříchu není nijak rafinované, ale můžete ho považovat na zajímavou antropologickou studii. Co se stane, když vybudujete celé město zasvěcené požitkům? Všichni začnou šílet. Podívejte se na třídu Strip, kde i časně ráno můžete spatřit hráče potácející se kolem zdejších atrakcí. A když nebudete pozorovat představení tohoto druhu, pozoruhodné objevy přináší také pestrá historie města. Mob Museum umístěné v někdejší budově soudu důkladně mapuje zdejší mafii, zatímco Neon Museum ukazuje zachráněné retro tabule a neony z nejstarších hotelů a kasin. Trochu pochybný bar Atomic Liquors má své místo ve folklóru Las Vegas: z jeho střechy mohli v 50. letech návštěvníci pozorovat atomové hřiby stoupající z nedalekého místa, kde probíhalo testování atomových zbraní. Přitom se březnové počasí Las Vegas podobá pěknému letnímu dni ve Velké Británii. Ale den v Las Vegas se nedá srovnat s ničím jiným na Zemi.

Ekologický tip: Las Vegas coby odpočinková destinace zasvěcená hojnosti a ležící uprostřed pouště má málo ekologických východ. Třída The Strip je však velmi vhodná pro pěší, takže zde aspoň můžete chodit pěšky. Navíc autobusová doprava The Deuce obsluhuje trasu mezi třídou Strip a centrem (downtown) 24 hodin denně.

 

Jordánsko

Jordánsko, které bývá považováno za nejpřístupnější zemi Blízkého východu, může být zrovna tak považováno za nejpodmanivější. Ale pak má mnoho nespravedlivých výhod: naleznete zde starověké kamenné město Petra, které je jedním z novodobých divů světa, řecko-římské ruiny ve městě Džaraš nebo mimořádné slané Mrtvé moře. Můžete se vydat spolu s velbloudí karavanou do Wadi Rum proslulého díky filmu Lawrence z Arábie: je to impozantní rezavorudé pouštní údolí s dramatickými pískovcovými horami a hlubokými jeskyněmi.  Březen je vynikající doba pro cestu do těchto končin. Denní teploty se pohybují mezi 20 a 30 °C, zatímco pouštní noci jsou dostatečně teplé na kempování pod hvězdami.

Ekologický tip: Wadi Rum je domovem různých beduínských komunit, a mnohé z nich nabízejí výlety do pouště spolu s kempováním. Turismus je pro ně významným zdrojem příjmu a také jim dává příležitost sdílet a uchovávat svůj životní styl, který v jiných částech Blízkého východu rychle mizí.

 

Nepál

Abyste poznali kouzlo kouzlo Himalájí v Nepálu, není lepší doba než jaro. Ve vysokých horách rozkvétají květiny, suché a jasné počasí odhalí pozoruhodné výhledy, a dny jsou teplé, ne však nesnesitelně. Je to ideální čas pro vyznavače pěší turistiky, ale není nutné hned zdolat Mount Everest: také Annapurna nabízí vynikající pěší túry, které vedou vesničkami v nižších polohách a kolem vysoko položených ledovcových jezer. Po škodách napáchaných zemětřesením v roce 2015 probíhá v kulturní metropoli Káthmándú pečlivá renovace historických budov, tak přitom i dnes nabízí dostatek řemeslníků, chrámů, třepotajících se modlitebních vlajek a velkolepých paláců, aby nadchly každého cestovatele. Březnový svátek hólí pak zbarví město rudou, žlutou, fialovou a zelenou barvou.

Ekologický tip: vykořisťování nosičů představuje v Nepálu obrovský problém, takže si aktivity objednávejte pouze u renomovaných turistických společností/agentur, které uplatňují přísná pravidla týkající se váhy a poskytují nosičům vybavení a přístřeší odpovídající terénu a počasí, a také jim férově platí. A protože jsou známé šílené fronty pod vrcholem Mount Everestu, zvažte jinou méně obvyklou trasu, abyste měli klidnější, jedinečný a zároveň ekologičtější zážitek.

 

Irsko

Irsko je jedním z mála míst, která plně dostojí své pověsti: je mimořádně zelené, větrné, drsné – a také často bičovaná deštěm. A která doba by byla lepší pro jeho návštěvu než měsíc, kdy se slaví svátek sv. Patrika, patrona Irska? Divoké pláže v Donegalu a vysoké Moherské útesy připomínají prostředí z filmů, zatímco živlům vystavený vysoký útes Skellig Michael (Velký Skellig) v Kerry hrál klíčovou roli v Hvězdných válkách. Není útulnějšího prostředí na pintu piva než pestře natřené hospody v Galway (doporučujeme dřevem obloženou Tigh Neachtain), ke kterému si nejlépe dejte zdejší proslulé ústřice. V georgiánské metropoli Dublinu byl nedávno okrsek doků proměněn v technologické centrum Silicon Docks, kde má teď své ústředí např. Facebook, Google a Airbnb. Sřešní bar ve zdejším Marker Hotelu 5* je místem, kam se chodí večer bavit mladí obyvatelé Dublinu.  

Ekologický tip: když budete v Dublinu, zvažte ubytování v Iveagh Garden Hotelu 4*, který čerpá veškerou energii z podzemní řeky Swan. Pěkná budova v georgiánském stylu má všechny moderní vymoženosti, a také Elle’s Bar se širokou nabídkou ginu.

Akční nabídka: Marker Hotel;  Iveagh Garden Hotel

 

Vietnam

Březen je nejlepší doba pro poznávání pozoruhodné asijské země, Vietnamu. Obvyklá lepivá vlhkost v březnu zmizí a oslnivá sluneční záře ohlašuje příchod nejsuššího měsíce v roce. Je to ideální doba pro lenošení na jižních plážích, ale také optimální počasí pro pěší túry ve skalnatých severních horách. Navíc se jedná o přechodové období, kdy můžete vidět více za méně peněz. Obdivujte francouzskou koloniální architektura v Ho Či Minově městě z rušného střešního baru, prohlédněte si prastaré pagody v Hanoji, podnikněte plavbu po klidném toku Mekongu nebo se vydejte na kole po mostech v Hoi An v krásném centrálním regionu. U pobřeží leží oblast Khoai Chau, kde se v březnu koná festival Chu Dong Tu s průvody s bohatě vyšívanými zlatými draky a s pálením kadidla; je to hostina smyslů, na kterou jen tak nezapomenete.

Ekologický tip: město Hoi An je proslulé svými krejčími a švadlenami a už dlouho je místem, kam si turisté přicházejí nechat ušít oděvy na zakázku; to ale nevyhnutelně vedlo k vykořisťování krejčích a k nespravedlivým odměnám za množství odvedené práce. Na stránkách Responsible Travel najdete výhodné a přitom férové tipy.

 

Portoriko

Měsíc březen můžete zahájit párty na pláži v Portoriku. Karibský ostrov je vzdálený pouze 2 hodiny od Miami na Floridě a už dlouho slouží jako cíl pro kratší dovolené Američanů. Očekávat zde můžete typicky latinskoamerické prostředí s některými výhodami navíc: v Portoriku se nachází největší nákupní centrum v karibské oblasti, a také největší panenský tropický deštný prales. Březen je nejlepší čas, kdy můžete poznat obě stránky života na ostrově. Pláže jsou bez davů a lehký vánek rozechvívá palmy, zvedá vlhkost a umožňuje spát v písku na ostrově Vieques. Ti, kdo touží po rychlejším tempu, se mohou vydat zatančit si sambu v okrsku Mayagüez, pozorovat velryby v Rincónu nebo se procházet po kamenných ulicích starého San Juanu s piña coladou v ruce.

Ekologický tip: i když bezstarostná dovolená na pláži v Portoriku je vzhledem k častým hurikánům poněkud nereálná, zdejší oblast velmi potřebuje peníze od turistů. Udělejte si nejprve trochu průzkum a ujistěte se, že Vaše peníze půjdou do rukou místní komunity. Cestovní kancelář Spoon Food Tours umožňuje poznat portorickou kuchyni, rodinné kavárny a restaurace, zatímco Local Guest Vám poskytne tipy na místní podnikatele nabízející výlety za kulturou a přírodou (např. průzkum jeskyní, keramika, tanec bomba). V blízkosti krásných pláží ve Vieques se nachází portorický hotel Finca Victoria, ekologicky smýšlející butikový hotel nabízející jógu, snídaně z farmy a organické místní koupelové lahůdky.

Akční nabídka Finca Victoria

 

Maledivy

Noční šnorchlování, plavba mezi ostrovy a tyrkysově modrý Indický oceán šplouchající na bílý písek  – pokud jde o Maledivy, tato cestovní klíše se stávají realitou. Ostrovní země je sice idylická po celý rok, ale březen představuje skvělý čas, kdy můžete zahlédnout manty a žraloky obrovské, nebo si jen tak užívat denních teplot kolem 30 °C v soukromé chatce na pláži. Ostrovy jsou rájem i pro děti, protože mnoho hotelů a resortů je vybaveno pro rodinné dovolené. K nejlepším patří The Den („Doupě“) v resortu Soneva Fushi s jeho tunely, mapou pokladů a pirátskou lodí zbudovanou pro nejmenší návštěvníky.

Ekologický tip: luxusní resorty obvykle nebývají příliš zaměřené na ekologickou udržitelnost, což platí i pro Maledivy, kde čistá voda a hospodaření s odpadem vždy představují výzvu; navíc normou jsou soukromé lety a dovážení jídla. Ale některá zařízení se tomu vymykají: Kudadoo Private Island funguje zcela na solární energii, Kuramathi Island Resort pěstuje 70 % bylinek a zeleniny do salátů na vlastní hydroponické zahradě na místě, zatímco Soneva Fushi je uhlíkově neutrální, 90 % bez odpadu a recyklace plastů a skla probíhá na místě.  

Akční nabídka: Soneva Fushi 5*;    Kudadoo Private Island;   Kuramathi Island Resort 

 

Kanárské ostrovy

Španělské souostroví u pobřeží severní Afriky představuje na začátku jara ráj. Dny jsou stále delší a více slunečné, a přitom nikde není ani stopy po davech hlavní turistické sezóny. Jistě Vás nadchnou krásné pláže, zdejší surfařská scéna a skvělé možnosti ubytování na Lanzarote. Dále můžete obdivovat nezvyklou měsíční krajinu na Tenerife a s ní méně známé Kanáry: stačí krátká cesta vlakem a můžete spatřit nabílené renesanční paláce v Santa Cruz de la Palma, strže na ostrově La Gomera a spící sopečné krátery zalité ranní mlhou ve Fuencaliente.

Ekologický tip: vyhnout se zařízením all-inclusive a dívat se po malých místních podnicích je lepší pro místní komunitu, životní prostředí i Vaši dovolenou. Zkuste např. chaty, které nabízí rodinné vinařství Finca Malvasia 4* na Lanzarote, nebo krásnou, málo navštěvovanou vesničku Garachico na Tenerife.

Akční nabídka: Finca Malvasia 

 

Jihoafrická republika

Zájemci o adrenalinové safari dobrodružství si v této zemi přijdou na své. V JAR se nachází 19 národních parků a konec deštivého období znamená méně skupin turistů a nižší náklady, pokud snesete občasný odpolední deštík. Jestli dychtíte spatřit Velkou 5 divokých zvířat, zamiřte do NP Kruger na severovýchodně země. Ale pokud toužíte spíše po romantice ve stylu Vzpomínek na Afriku, vydejte se na jih na bujně zelenou Zahradní trasu, kde můžete pozorovat stáda divokých zvířat z koňského hřbetu. A pokud se nechcete vydávat příliš daleko mimo města, nejblíže Kapskému městu najdete safari v Little Karoo. Poté zamiřte do některého z elegantních hotelů v Kapském městě, kde je v březnu nejlepší období, převážně bez návštěvníků a s možností vyhřívat se na slunci.

Ekologický tip: JAR byla první země na světě, která začala turistickým nabídkám (hotely, výlety apod.) udělovat označení Fair Trade. I když nutně neznamená ekologické licence a postupy, alespoň zaručuje férovou odměnu a pracovní podmínky pro místní lidi, a také férové čerpání produktů.

 

Západní pobřeží Mexika

Tichomořské pobřeží Mexika znamená kalifornské kouzlo přenesené do teplejšího klimatu s většími vlnami, takže není divu, že sem míří hollywoodské hvězdy, aby se mohly rozvalovat u bazénu na mysu Cabo. Březen je fantastická doba pro návštěvu, s nejlepšími podmínkami pro pozorování velryb ve státě Baja California, v podstatě žádným deštěm a stoupajícími teplotami. Ubytujte se v hotelu One&Only Palmilla, kde budete moct vyhlížet slavné lidi nad porcí rybího ceviche, ale nechte si také pár dní na prostší radosti na mexické pevnině. Pohodová Sayulita přitahuje cestovatele svými neony na obchodech a původními plážemi. Dále na jih ve státě Oaxaca naleznete Puerto Escondido, plážové město, kde můžete surfovat ve dne, bavit se na párty v noci a procházet instalace současného umění další den ráno. Ze Sayulity také můžete podniknout řadu jednodenních výletů.

Ekologický tip: popularita Caba má samozřejmě i svou stinnou stránku, k níž patří problémy se zásobováním vodou, nezodpovědné setkávání s divokými druhy a nehospodárné hotely. Pokud Vás skutečně zajímají aktivity s minimálním dopadem, podívejte se na stránky Baja Expeditions, které Vám umožní etické plavání se žraloky obrovskými nebo šnorchlování  s lachtany. Můžete se přidat k některé z jejich výzkumných výprav za velrybami a zajistit tak, že se peníze zaplacené za Váš lístek dostanou přímo do zdejšího výzkumu.

Akční nabídka One&Only Palmilla

.

Filipíny

Smaragdové souostroví Filipíny je skvělé místo pro odpočinek po dlouhé zimě. Vila s doškovou  střechou na soukromém ostrově představuje ideální základnu, z níž se můžete vydávat na průzkum táhnoucích se se rýžových teras, místních vesniček a korálových útesů.  Horko v březnu je snesitelnější na plážích a v rušné metropoli Manile. Pokud však toužíte hlavně po mořských hlubinách, zamiřte na ostrov Palawan, který byl inspirací pro kniha The Beach od Alexe Garlanda. Zde si pak můžete zaplavat v přírodní laguně nebo si zdřímnout pod naklánějícími se kokosovými palmami.

Ekologický tip: existuje obava, že se z Palawanu časem stane další Boracay, filipínský ostrov, který byl natolik zaplaven turisty, že ho vláda musela na 6 měsíců uzavřít, aby se zotavil. Přispějte proto k tomu, aby se tak nestalo, a ubytujte se hotelech, které upřednostňují ekologickou udržitelnost: čtyři soukromé ostrovy ve vlastnictví El Nido Resorts např. zavedly programy ochrany vody a energie, nabízejí pouze aktivity s nízkým dopadem (tj. žádné vodní skútry) a používají v kuchyni pouze místní produkty.

Akční nabídka El Nido Lagen Island, Palawan 

 

Chamonix, Francie

Kam se vydat v březnu 3

Chamonix ležící na svahu pod Mont Blancem, má skutečné pohádkové kouzlo: kostely se lesknou pod sněhovou pokrývkou, okna malebných horských chat září světlem od ohně v krbu a zasněžené jehličnany působí jako z vánoční pohlednice. V březnu jsou však opravdoví lyžaři pryč (vydali se za sněhem do chladnějšího klimatu) a počasí je dostatečně teplé, abyste si mohli dát jídlo venku. Stále je přitom možné najít sníh na lyžování a snáze seženete ubytování, ať už se jedná o romantický srub pro dva nebo chatu vhodnou i večerní párty s přáteli.

 

Bermudy

Trosečníci v 17. století byli první, kdo objevil mimořádnou krásu tohoto souostroví. Od té doby se Bermudy příliš nezměnily: naleznete čistý růžový písek a vášnivě loajální místní, kteří mají opovržení pro nablýskané turistické resorty. Vydejte se sem v březnu předtím, než ceny na konci jara vyletí nahoru, a najdete zde teplé moře a 7 hodin slunečního svitu denně. Když budete pozorovat růžový západ slunce u doků v metropoli Hamiltonu, bude Vám připadat, že jste objevili kousek ráje.

Ekologický tip: turisté si na Bermudách nemohou vypůjčit auto vzhledem k dopadu, jaký by auta měla dopad na infrastrukturu maličkého teritoria (s rozlohou pouze 32 km x 3,2 km). Zapomeňte také na mopedy a místo toho si pronajměte dvoumístný elektrický mini vůz, kompaktní ekologické vozidlo, které nabízí několik společností/půjčoven.

 

Sorrento, Itálie

Nic Vás nepřenese blíž jaru lépe než pohled na nádherné italské Amalfitánské pobřeží. Především v březnu, kdy jsou jeho závratné křivky zality sluncem, které svítí v průměru 8 hodin denně. Útesy prudce spadají do Tyrrhénského moře a na nich se zvedají velkolepé paláce a elegantní hotely. Úzké uličky z římských dob jsou plné stánků prodávajících limoncello, lahodný likér ovoce, které je Sorrento typické. Zdejší ospalá atmosféra a pastelově zbarvené domy jsou jako vystřižené z klasického italského filmu. Udělejte to jako Italové, kteří tráví dny poklidným tempem a dávají si dlouhý aperitiv. Nenechte si ujít smažené čerstvé mořské plody (fritto místo) na nábřeží Marina Grande, což je starý rybářský přístav, nebo v michelinské restauraci Il Buco ve sklepě starého kláštera, kde šéfkuchař Peppe Aversa podává sezónní ingredience pod klenutým kamenným stropem.  

Ekologický tip: agroturismus stírá životní linie cestovního ruchu a tradice na Amalfitánském pobřeží, chrání venkovské komunity a prospěšné zemědělské praxe (které předcházejí sesuvům půdy a záplavám), zatímco návštěvníkům poskytují autentické zkušenosti ze života na italském venkově. V kopcích na Sorrentském poloostrově se nachází Antico Casale, rodinná farma s výhledem na Středozemní moře, která nabízí 4 světlé vzdušné pokoje pro hosty mezi citronovými sady a olivovými háji a skutečnou restauraci „z pole na stůl“.

Akční nabídka Antico Casale