DLOUHÉ CESTY NA DVOU KOLECH? S CAPONORD ŽÁDNÝ PROBLÉM.

DLOUHÉ CESTY NA DVOU KOLECH? S CAPONORD ŽÁDNÝ PROBLÉM. 1

Pokud i vy máte rádi nekonečné cestování, kochání se přírodou a v neposlední řadě adrenalinové zážitky z nepoznaných cest, tak právě Aprilia Caponord stojí za povšimnutí.

Cestovní laděná Aprilia je ve své třídě technologickým skvostem a navíc s velmi příznivou cenou. Klasickému ocelovému rámu trubkové konstrukce dává moderní vzhled přední maska, která se nápadně podobá na sportovně laděnou sestru Aprilia RSV.

To, co tuto motorku odlišuje od ostatních motorek podobného druhu jsou technické novinky spolu s maximálním možným nastavením a komfortem z jízdy.

251 kilovou cestovatelka pohání motor o objemu 1197cm kubických s nastavitelným maximálním výkonem 91,9 kW (128 koní) a maximálním točivým momentem 116 Nm při 6500 ot./min. Spolehlivý výkon vás při normální jízdě obere o 6-7 litrů na 100km.

Travel add verze disponuje kontrolou trakce, brzdami značky BREMBO s ABS, trojicí palivových módů, tempomatem a hlavně semiaktívnÍm podvozkem add. O kvalitní odpružení se postarají tlumiče značky Sachs, které spolu se semiaktívnÍm odpružením Add (Aprilia Dynamic Dumping) zajišťují maximální komfort z jízdy. Automatický režim add zajišťuje pomocí elektroniky ve zlomku sekundy nejlépe nastavení odpružení pro daný moment.

Aprilia Caponord přichází s elektronickým plynem Ride-by-Wire, třemi palivovými módy: Sport, Touring, Rain (omezení výkonu na 100 koňských sil) a třístupňovou kontrolou trakce. Každý z nich citelně ovlivňuje jízdní styl motorky a odezvu na plynovou rukojeť.

Cena této technologiemi nabité mašiny se pohybuje těsně nad hranicí 12 tisíc eur, což jí dává velký předpoklad na úspěch nad technologicky slabší konkurencí.