DUBAJ – LUXUS, POSTAVENÝ NA  POUŠTI

DUBAJ – LUXUS, POSTAVENÝ NA  POUŠTI 1

Tento titul náleží Dubaje. Kdysi to byla jen poušť, dnes je to uměle vybudované velkoměsto, které v poslední době začalo být populární turistickou destinací. Čím se proslavilo?

 

Zásluha patří hlavně jednomu z nejluxusnějších hotelů – Burj Al Arab. Dosáhl hodnocení až sedmi hvězdiček. Je určen lidem, kteří si potrpí na luxus. Právě tam si přijdou na své diky ubytování plného přepychu, které je převážně ze zlata. V hotelu můžete zajít na manikúru či pedikúru, ke kadeřnici, na nákupy a když na vás dojde hlad, nezapomeňte se najíst v podvodné restauraci, která nabízí nezapomenutelný zážitek. Šťastlivci, vlastnící vrtulníky, se nemusí starat o městskou zácpu. Klidně mohou sletět na střechu hotelu, kde je pro ně připravena plocha na přistání.

Pokud zatoužíte po zábavě, blízko Burj Al Arab, se nachází vodní park Wild Wadi, kde, si bud’te jisti, že strávíte celý den. Nezapomeňte si zasurfovat na umělých vlnách, klouzat se na nafukovacích kolech, které vedou i do kopce a určitě nevynechejte největší atrakci parku – Jumeirah Sceirah. Musíte si překřížit ruce i nohy, pod vámi se otevře podlaha a začíná se prudká jízda, kde dosáhnete rychlosti až 80 km / h.

Milovníci módy si v Dubaji také přijdou na své, a to hlavně v jednom z největších obchodních center – Dubai Mall. Nachází se v něm opravdu velké množství obchodů, takže si dávejte pozor, abyste neztratili. Sportovní fanoušci mohou jít fandit na hokejový stadion, kde se odehrávají zápasy. V obchodním centru vás uchvátí i obrovské akvárium.

Ve večerních hodinách se odehrává na nádvoří, pár metrů od Dubai Mall, krásné představení – tančící fontána. Při jejím sledování vám zaručeně naběhne husí kůže.

Je dost možné, že husí kůži budete mít i při pohledu na nejvyšší budovu světa – Burj Khalifa, dosahující výšky až 830 metrů. Původně se měla jmenovat Burj Dubai (pýcha Dubaje), jenže město nemělo finanční prostředky na dostavění. Sheikh, jménem Khalifa, nabídl své peníze, ale vyžadoval, aby se budova jmenovala po něm.