Dvojníci světových celebrit – reinkarnovali se nebo jsou nesmrtelní?

Dvojníci světových celebrit - reinkarnovali se nebo jsou nesmrtelní? 1

V posledních letech zaujaly svět showbyznysu podivné historické fotografie a obrazy, na nichž jsou zachyceny postavy, které se až neuvěřitelně podobají některé známé světové osobnosti. Podobnost je přímo šokující, a mnoho lidí se proto ptá, zda jde skutečně jen o náhodu nebo za tím může být reinkarnace, nesmrtelnost či dokonce cestování v čase? Skrývají známé osobnosti nějaké své dávné tajemství?

 
2398137

Michael Jackson – byl egyptskou princeznou?
Spousta lidí si myslí, že Michael Jackson nikdy nezemřel, a že ve skutečnosti je na zemi už několik tisíc let. Podle jeho fanoušky má být důkazem 3 tisíce let stará socha neznámé egyptské princezny, která je vystavena v muzeu historie v Chicagu. Socha egyptské princezny vypadá přesně jako Michael Jackson – má stejné rysy obličeje, dokonce i její nos je poškozen stejně jako nos Jacksona.

Mnozí se proto domnívají, že jde o jednu a tutéž osobu, která získala nesmrtelnost. A jak ji mohl / la nabýt? Nápomocná měla být tajemná Kniha Thovtovy (Thovt byl staroegyptský bůh moudrosti a magie), která obsahuje návod jak dosáhnout nesmrtelnosti. Je podobnost těchto, ale i dalších celebrit s historickými postavami čistě náhodná nebo se napříč historií táhne jakési tajemství nesmrtelnosti, o které vědí jen někteří vyvolení?

 
2398113

John Travolta – reinkarnoval se?
V roce 2011 se objevila v americkém deníku The Washington Post informace o tom, že jeden sběratel fotografií z kanadské provincie Ontario, který vystupuje pod přezdívkou Anythingdeco nabízí k prodeji fotografii starou 151 let. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby na fotografii nebyla postava, která se velmi podobá herce Johna Travolty.

Podle jeho slov se s ničím podobným ještě nesetkal: „Když se podíváte do očí toho muže, pochopíte, co mám na mysli. Věřím, že jde o fotografii Johna Travolty zhotovenou okolo roku 1860. Nebyla nijak změněna a ani s ní nikdo nemanipuloval „. Anythingdeco nabízel fotku na eBay za 50 tisíc dolarů, a mluví o ní, že se jedná o ambrotyp, tedy kolodiový negativní obrázek šedě vyvolaný na tmavém skle.

Také si myslí, že právě tato fotografie potvrzuje, že existuje souvislost mezi Travoltovou nesmrtelností a skutečností, že je scientolog. Scientologové totiž věří v reinkarnaci, a podle Anythingdeca John Travolta už dříve žil, pak zemřel a znovu se narodil. Mohl mít tedy americký herec John Travolta v 19. století svého dvojníka, který je ve skutečnosti hercovým minulým vtělením a pokaždé si udrží charakteristické rysy své tváře nebo jde jen o neuvěřitelnou podobnost?

 
2398133

Keanu Reeves – je nesmrtelný?
Mnozí fanoušci Keanu Reevese si myslí, že tento kanadský herec je ve skutečnosti nesmrtelný. Prý na to existuje řada důkazů, a jedním z nich má být fakt, že herec od roku 1995 vypadá jako kdyby vůbec nestárne. Samozřejmě, že další v tom vidí šikovnost stylingových specialistů. Pokud však budeme pátrat v minulosti, zjistíme, že některé historické postavy se na Reevese neobyčejně podobají.

Jednou z nich je například franský král a římský císař Karel Veliký, který má stejné rysy obličeje jako kanadský herec. Mnozí lidé vidí Reevese například i na obraze italského malíře Parmigianina z roku 1530. Koho ​​vlastně malíř na plátně namaloval? Jinou osobou, která se podobala Reevesovi byl i slavný ruský skladatel Petr Iljič Čajkovskij.

Na fotce z roku 1860 vypadá Čajkovskij tak jako kdyby Reevesovi vypadl z oka. Francouzský herec Paul Monet je dalším, na kterého se Keanu Reeves velmi podobá. Všechny tyto historické osobnosti spojují nevysvětlitelné okolnosti kolem jejich smrti. Karel Veliký byl například pohřben ještě v den, ve kterém skonal. Proč byl jeho pohřeb proběhl tak narychlo?

Paul Mounet zase zemřel údajně v roce 1922, ale jeho tělo nebylo nikdy nalezeno. Petr Iljič Čajkovskij podle oficiální verze zemřel na choleru, spekuluje se však io sebevraždě, kterou mohl spáchat v důsledku dlouhodobých psychických problémů. Někteří za tím vidí opravdu bizarní hypotézu, a to, že Keanu Reeves ve skutečnosti předstírá své smrti, a pravidelně mění svou identitu. Je podobnost kanadského herce s postavami z historie také jen náhoda?

 
2398127

Nicolas Cage – může být upír?
V září roku 2011 tvrdil americký obchodník se starožitnými obrazy Jack Mord, že má důkaz o tom, že slavný americký herec Nicolas Cage je ve skutečnosti upír. Svá slova podložil i fotografií z roku 1870, kterou prodával na internetovém portálu eBay. Fotka vzbudila velkou pozornost, protože pocházela z 19. století, a Jack Mord za ni ptal až 1 milion dolarů!

Sám o ní říká: „Jsem přesvědčen, že je to on. Fotografie dokazuje, že Nicolas Cage je upírem, který se vždy jednou za zhruba 75 let někam převtělí. Za 150 let z něj může být politik nebo třeba vůdce nějaké sekty. „Sám Nicolas Cage se po těchto slovech nechal slyšet:“ Opravdu to nejsem já. Nepiji krev, a když se podívám do zrcadla, vidím svůj odraz.“ Může jedna fotografie z roku 1870, kterou si Jack Mord získal celosvětovou pozornost dokazovat takovou fantastů, že je Nicolas Cage upírem?