Embraer Phenom 100 EV má svého prvního majitele

Embraer Phenom 100 EV má svého prvního majitele 1

Společnost Embraer dodala svou novou verzi populárního proudového letadla Phenom 100EV. Jde o aktualizovanou verzi modelu Phenom 100. Kromě vyššího výkonu je nyní k dispozici technologie „Prodigy Touch“ s dotykovým displejem, založená na úspěšném balíku Garmin G3000. Tento pilotní prvek bylo možné poprvé vidět v rámci modelu Phenom 300.

Co všechno se nachází v soukromém letadle za 53 milionů dolarů?

K dispozici jsou větší displeje s vysokým rozlišením, schopnost rozdělení obrazovky, jakož i nový meteorologický radar. Kokpit byl navržen pro jedno pilotní operace. Motory 100EV vylepšila společnost Pratt & Whitney z Kanady. Při 15% nárůstu tlaku je s nimi možné letět rychleji. Letadlo poskytuje excelentní výkony, je s ním možné létat za horkého počasí, zda manévrovat na letištích s vysokou nadmořskou výškou. Díky extra výkonu je možný větší dolet s rychlejším stoupáním.

Několik vylepšení dostala i samotná kabina. Ulička je nyní širší, přemístěny byly zásuvky s USB nabíječkami. Na výběr je až 11 designů kabiny s pěti sedadly. Mezi standardní funkce patří možnost občerstvení, integrovaný vzduchový schůdek, největší zavazadlový prostor ve své třídě i soukromá toaleta v zadní části. 100EV dosahuje max. rychlost až 750 km / h s doletem až do 2 180 km.

Letadlo je certifikované leteckými úřady v Brazílii i Spojených státech. Nahrazuje model Phenom 100 z roku 2008, ze kterého bylo vyrobeno 350 kusů létajících v 37 zemích světa. 100EV se prodává za 4,5 milionu dolarů.