Energy Musc Box CZ6 Bluetooth: málo muziky za málo peněz

Energy Musc Box CZ6 Bluetooth: málo muziky za málo peněz 1

Dlouho jsem přemýšlel, jestli se tato mini recenze do luxusního magazínu hodí nebo ne. Nakonec jsem si řekl, že ji zveřejním. Pokud se bude psát negativně a nejen pozitivně, výrobci se z toho nanejvýš poučit a začnou konečně vyrábět kvalitní produkty.

Pojďme však k věci: Energy Music Box BZ6 Bluetooth je malé moderní zařízení na přehrávání hudby. Jde o výrobek spotřební elektroniky, který se snaží jít s dobou a který lze využít i jako radiopřijímač či handsfree.

Propojení s jinými kompatibilními zařízeními umožňuje Bluetooth 4.0, USB či SD slot a linkový výstup. Výkon 12 W a reproduktory se subwooferem zajistí posluchačům čistý zvuk s důrazem na bohaté basy. Součástí music boxu je podsvícený displej, který uživatele přehledně informuje nejen o aktuálně přehrávané skladbě ale zároveň také o zvoleném režimu přehrávání či stavu nabití akumulátoru. Ten při plném nabití vydrží přehrávat hudbu 24 hodin.

Energy Music Box BZ6 pochází od nadnárodní španělské firmy Energy Sistem, Tato firma, kterou založili čtyři podnikatelé má jasný cíl: navrhovat a vyvíjet produkty mobilních technologií za přijatelnou cenu. Daří se jí to více méně už 20 let. Energy Music Box BZ6 je jedním z těch produktů, který osloví zejména mladší generaci. Ta se nad kvalitou zvuku nebude příliš pozastavovat, ale za cenu do 60 € dostane přesně to, co žádá. Přenosný Bluetooth reproduktor s rádiem a velmi dobrými možnostmi připojení včetně USB a slotu na SD karty. Ne že by byla kvalita zvuku z těchto malých reproduktorů špatná, zvuk je spíše nevýrazný a nepřesvědčivý. Max. úroveň zvuku, která se dá nastavit je také nedostatečná. Pokud by však byla vyšší, zvuk z malé plastové ozvučnice by už byl zdeformovaný.

Kompaktní konstrukce předurčuje toto zařízení na stůl do pracovny či kuchyně a dobře poslouží jako podmaz při právě prováděných činnostech. Do ložnice byste si tento music box sotva vzali, protože by vás zvuk spíše obtěžoval, než by vám přinášel potěšení. Chválíme celkový nápad, kompaktní rozměry, velkorysé možnosti připojení a relativně dobrý zvuk. Zklamala nás horší kvalita příjmu radiostanic z důvodu chybějící teleskopické antény, jakož i absence RDS.