Evo 43: 600-tisícová loď pro fanoušky Star Wars

Evo 43: 600-tisícová loď pro fanoušky Star Wars 1

Že vám loď na fotce tak trochu připomíná Star Wars nebo Batmana? Není to náhoda. Za zajímavým designem Evo 43 stojí neapolská firma Studio Tecnico Rivellini, přičemž samotný design pochází z hlavy zakladatele, Valeria Rivelliniho. Jeho designy jsou, jak to již u Italů bývá, extravagantní a mnohé se ani nedostali z plátna, protože byly prostě moc náročné. Někdy bylo přímo nemožné je vytvořit. To ale neplatí v případě Evo 43, jejíž cenovka byla stanovena na 600 000 dolarů.

Luxusní hodinky inspirované Hvězdnými válkami

Díky matné tmavé barvě těla loď vypadá, jako byste byli záporákem v nějaké bondovce. A k tomuto pocitu přispívá skutečnost, že si loď můžete propojit se svým smartphonem. Toto propojení vám však neaktivuje autopilota ani nepřivolá posily. Aplikace vám umožní rozšířit šířku zadního, relaxačního prostoru o 40% (25,08 metru čtverečního). Také může kompletně změnit účel schodů. Běžně slouží na to, aby vám pomohli vylézt z tyrkysové karibské vody zpět na palubu. Ale aplikace dokáže vysunout schody nahoru a změnit platformu v molo, na kterém můžete například praktikovat ranní jógu.

Celý nápad vznikl přibližně dva roky dozadu, kdy byl Rivellini na lodi se svým velmi dobrým kamarádem Rosario Mercury, spolumajitelem Sea Engineering Group, která konstruuje lodě. Právě tehdy se Rivellini podělil s Mercury o myšlenku, že by bylo hezké rozšířit prostor lodi. Myšlenka se oběma zalíbila natolik, že začali pracovat na inovativním návrhu, který měl spojovat jedinečný italský design a moderní technologie. Výsledkem je opravdu loď s rozšiřitelnou plochou, jako vystřižená z filmu. Dokonce i lidé, kteří loď viděli, ji přezdívají Loď Dartha Vadera!