Filtr ve vašem autě potřebuje regeneraci

Filtr ve vašem autě potřebuje regeneraci

Také máte ve vašem autě DPF filtr? To záleží na tom, jak staré auto máte. Tento filtr se objevuje v dieselových autech pravidelně od roku 2010, kdy se musela dodržovat na nově vyrobená vozidla emisní norma Euro 5, nicméně setkat jste s ním mohli už dříve, ale ne u všech značek. Je několik typů těchto filtrů, ale účel je stejný pro všechny vozidla. Má zachytit karcinogenní částice.

Činnost filtru

Filtr DPF je jakási vložka, která by měla zachycovat částice tak, aby z výfuku odcházel jen plyn a částice neunikaly do ovzduší. Jestliže tento filtr funguje správně, měl by zachytit až 99 % částic. Již jsme si vysvětlili, co je DPF filtr, má zachycovat nebezpečné částice, co když ale nefunguje správně? Důležitá je

  • Regenerace filtru
  • Způsob jízdy řidiče
  • Hoření částic vlivem vysoké teploty

Tuto regeneraci spouští řídící jednotka, ale někdy je potřeba tomu trochu pomoci. Je potřeba, abyste jeli nejlépe po dálnici vysokou ustálenou rychlostí, to je nevhodnější styl jízdy pro to, aby se v autě zahájila regenerace filtru.

Jak můžeme ještě pomoci k regeneraci

Nejde jen o to jet na silnici nějakou rychlostí. K dobré regeneraci je zapotřebí aditiva, které vylepšuje, zjednodušuje hoření sazí. Nevýhodou je, že ho musíte doplňovat, což by ale pro pravidelného řidiče, neměl být problém. U regenerace DPF filtru je důležité, aby se teplota zvýšila až na 700 stupňů. K vyčištění fatru se používá i jiná metoda a to napojení na uzavřený okruh, kde se používá speciální zařízení a odstraní saze. Výhodou je, že účinnost tohoto čištění můžete porovnat před a po aplikaci. Máte také v autě filtr pevných částic a již jste nějak regeneraci řešili? Bez ohledu na to, jak moc se v poslední době tlačí na to, aby se nebezpečné částice nedostávaly do ovzduší, auto potřebuje také údržbu a regeneraci, stejně jako vy.