Havajská obličejová maska z kurkumy ‘olena a oleje z ořechů kukui

Havajská obličejová maska z kurkumy ‘olena a oleje z ořechů kukui 1

Po celá staletí Havajci používali kurkumu (‘olena) pro její silné protizánětlivé vlastnosti a olej z ořechů kukui (tradiční havajský léčivý prostředek) na udržení pleti měkké a svěží.  

„Staří Havajci původně používali olej kukui na ochranu před sluncem, protože nechápali rakovinu a všechny tyto věci,“ vysvětluje Kapua Browning. „Ale přitom věděli, že při použití oleje z ořechů kukui je jejich pleť měkká a mladistvá.“

Chcete-li poznat tyto zdravotní výhody sami, smíchejte špetku havajské kurkumy a černého pepře se 2 lžícemi čistého oleje kukui (seženete online). Vytvoříte trochu pasty, kterou pak natřete na obličej a necháte 5-10 minut působit. Můžete ji sice nanášet prsty, Browning doporučuje používat raději kartáček, abyste umocnili magický dojem mimořádnosti. Až uplyne 5-10 minut, smyjte pastu, utřete obličej ručníkem a ošetřete jej olejem kukui, který slouží jako zvlhčovač (moisturizer). V jiném případě můžete použít havajské santalové dřevo (lā’au ‚ala) v podobě hydrosolového spreje, což je další tradiční havajský léčivý prostředek, který seženete online nebo přímo na stránkách Honua Hawaiian Skincare.  

Havajské ostrovy