FRANCOUZI NABÍZEJÍ NA PRODEJ ZÁMEK ZNIČENÝ NACISTY – SVŮJ PODÍL ZÍSKÁTE ZA 50€

FRANCOUZI NABÍZEJÍ NA PRODEJ ZÁMEK ZNIČENÝ NACISTY – SVŮJ PODÍL ZÍSKÁTE ZA 50€ 1

Kdokoliv, kdo někdy toužil stát se hradním pánem či paní, má splnění svého snu téměř na dosah. Francouzi totiž hledají nové podílové vlastníky zapomenutého, avšak stále působivého zámku z 15. století. Na podílové vlastnictví nemovitosti Chateau le Palu vám postačí jen 50 eur.

Rozsáhlý zámek ve městě Dordogne byl původně ve státním vlastnictví, přičemž je momentálně v havarijním stavu. Jeho možný budoucí vlastník, kterým je společnost pocházející z Monaka, však v současnosti vkládá veškerou energii do jeho záchrany. Monacká společnost má čas do 21. září – pokud se jí nepodaří začít s jeho opravami, státní autority nádhernou stavbu vydraží a prodají. Následující osud zámku bude nejistý.

Podílovým vlastníkem se můžete stát i vy

Crowdfundingová společnost s názvem „Adopte un Chateau“ má za cíl získat 500 000 €, převzít nemovitost do soukromých rukou a začít s rekonstrukcí, která by zámku vrátila jeho zašlou slávu. Nejnižší podíly budoucích potenciálních spolumajitelů začínají od 50 eur. Pokud bude akce úspěšná, každý z finančních přispěvatelů se stane podílovým vlastníkem nemovitosti. V dnešních dnech na její „adopci“ přispělo už 850 lidí. Aktuální dosažená částka činí 62 000 €. V případě, že se kampaň nepodaří naplnit, každému přispěvateli bude jeho částka vrácena.

Organizátoři adopce zámku se podílejí na záchraně velkého množství historických budov ve Francii. Věří, že spojením kolektivní síly budoucí majitele pomohou předejít havarijním stavům nádherných francouzských památek. Z Chateau le Palu se může stát útočiště umělců, inovativní turistické centrum i luxusní hotel. Podle slov zástupců organizace se cena zámku pohybuje okolo 250 000 eur, zbytek financí bude vložen do rekonstrukce památky.

Zámek, který je klasifikován jako historická památka, tvoří osm ložnic, stáje, větrný mlýn a bazén. Obepínají ho husté lesy a louky. Opuštěný je od doby, kdy na zámek během 2. světové války zaútočili nacisté.

Společnost Adopte un Chateau tvrdí, že ve Francii je více než 30 000 zámků, které jsou ztraceny a zapomenuty. Organizace byla založena v roce 2015 a od té doby spolupracuje s mnoha majiteli památek, přičemž jim pomáhá vdechnout nemovitostem nový život. Spolumajitelem působivých památek se tak může stát prakticky kdokoliv.