Frederique Constant – představení chronografu při příležitosti spolupráce s automobilovou značkou Austin Healey

Frederique Constant - představení chronografu při příležitosti spolupráce s automobilovou značkou Austin Healey 1

Švýcarská hodinářská značka Frederique Constant představuje svůj nový model chronografu – Vintage Rally Healey Chronograph Automatic, kterým rozšiřuje svou doposud tak pestrou kolekci vintážních hodinek. Značka je již řadu let partnerem slavného automobilového výrobce Austin – Healey, s nimž se podílí na různých formách účasti v motorsportu, kde se hlavně orientuje na rallye Veterai.

Jeden z nejznámějších závodních vozů, který sjel z výrobních linek Austin Healey, je model 3000 vyráběná v letech 1959 – 1967.

Austin Healey 3000 byl ve své době velmi populární, dokázal v sobě kombinovat ambice nejlepších závodních vozů s důrazem nejen na výkon, ale takové na prostor a pohodlí posádky.

Vůz Během výroby prošel technickým vývojem, ale pro znázornění technických dat nám postačí oficiálně udávané údaje. Automobil byl pohaněný řádovým šestiválcem o objemu 2912 cm3, o výkonu 124 – 150 k, Měl čtyř stupňovou převodovku a dosahoval zrychlení z 0 na 100 km / h za 9,5 – 10,8 s. Jeho maximální rychlost se pohybovala v rozmezí 185 – 195 km / h. Značka Austin Healey celkově vyrobila 42 926 kusů tohoto vozu.

A teď již k novému modelu chronografu od značky Frederique Constant. Stejně jako u představeného automobilu, jsou i tyto hodinky ukázkou skvělé techniky jdoucí ruku v ruce s maximálním uměleckým dojmem spojujícím v sobě nadčasový moderní design se sportovní elegancí.

K životu je probouzí mechanický strojek s automatickým nátahem a s chronografem – FC-397. Tento kalibr má 25 kamenů a jeho rezerva výkonu je 46 hodin. Na přehledně zpracovaném  číselníku hodinek nalezneme subčíselník třicetiminutového sčítače v pozici u indexu třetí hodiny, subčíselník malé vteřinové ručičky se nachází poblíž indexu deváté hodiny.

Hodinky jsou Nabízeny ve dvojím provedení:

397HS5B6 a 397HDG5B4

397HS5B6 a 397HDG5B4

– v provedení z nerezavějící oceli se stříbřitým číselníkem, kde jsou kruhy subčíselníků tvořeny jejich škálu v zelené barvě – toto zpracování ještě více zvyšuje efekt sportovních hodinek

– v klasickém tmavém provedení číselníku s pozlacenými pouzdrem

Průměr pouzdra hodinek je 42mm a jsou vodotěsné do padesát metrů. Samozřejmostí je safírové sklíčko i spodní průhled na pracující strojek.

Jestli vás tento nový model chronografu, vzájemné v sobě spojující dva neoddělitelné světy – svět adrenalinových automobilových závodů a svět měření času  zaujal, příliš neotálejte, nebývalé hodinky vznikly pouze v limitované edici čítající 2 888 kusů. Odměnou vám budou Designově i funkčně skvělé hodinky a zároveň i model závodního vozu, který je součástí jejich balení.