GOTICKÝ HRAD RUMUNSKÉHO VLÁDCE DRÁCULY JE NA PRODEJ

GOTICKÝ HRAD RUMUNSKÉHO VLÁDCE DRÁCULY JE NA PRODEJ 1

Patron Evropy, rumunská legenda číslo jedna, Vlad imperátor nebo Vlad nabodávač. I takto můžeme nazvat vládce Rumunska, který panoval před více než 500 lety, a jehož spisovatel Bram Stocker popsal ve svém románu jako svůdného upíra jménem Dracula spícího v rakvi.

Všichni  dobře víme, že řeči o zubatém upírovi, který se vydal hledat svou lásku až do Londýna je jen mýtus. Vlad Tepeš III v Londýně nikdy nebyl a svou pověstí tyrana si zasloužil různé přezdívky. Už jako dítě měl úchylku týrat myši a krysy a sledovat jejich pomalou smrt. Stahoval je z kůže, lámal jim hnáty a zaživa je nabodával na kůly. A s přibývající silou a zkušeností vyměnil myši za lidi.

V tomto článku vám nebudu popisovat krutost vládce ani jeho životopis. 538 let po jeho smrti, je jeho domov-rumunský hrad v gotickém stylu, který je nyní ve vlastnictví královské rodiny na prodej. V současnosti je hrad o něco méně zastrašující a skličující a na údajné krutosti a zločiny z minulosti se v denním shonu turistů už určitě zapomnělo. Podle statistik hrad ročně navštíví až 500 tisíc turistů. Ideální místo plné tajemství, skrytých chodeb, místností a sídlo údajně největšího tyrana v Evropě si můžete pořídit za 80 milionů dolarů. Jen si představte jaké by to bylo trávit Halloween na tomto zámku.