GRONEFELD 1941 REMONTOIRE model na vysoké úrovni

GRONEFELD 1941 REMONTOIRE model na vysoké úrovni 1

Je to již čtvrtý in-house model, kalibr od holandské společnosti Grönefeld. Jedná se o bratry Tima a Barta Grönefeldovi, zakladatele značky.

Novinka dostala nový kalibr, vlastními silami navržený a vyrobený. Navíc obsahují součástku, která reguluje rychlost a zmírňuje nárazy, ta se nazývá Remontoire. Prakticky se jedná o mechanismus konstantní síly, která pomocí pružinky uděluje stoupajícímu kolesu stálý, hnací impuls.

Jednoduše si Remontoire bere energii z hnací pružinky hodinek, zadržuje ji a postupně v malých dávkách ji dává zpět krokovému kolesu a končí to u setrvačky. V modelu Grönefeld 1941 je zastoupený jako osmisekundová modifikace. To znamená, že se energie uvolňuje jednou za osm sekund.

Gronefeld-1941-Remontoire-6

Hodinky jsou vybaveny strojkem G-05 a i ten by mohl být sám o sobě skvostem. Je manuálně natahovaný, má nezvyklí design a umístění můstků. Ty jsou posunuté na periférii strojku a vypadají jako zvonové štíty na starých holandských domech.

Kalibr je 258 prvkový a rozměry má 32 mm x 5 mm. Na jeho stranách jsou zlaté obruby, v kterých je uloženo 36 rubínových ložisek. Oscilátor je trojhertzový a má 10 mm. Díky náročnosti výroby byla produkce omezena jen na 188 číslovaných kusů.

Název v hodinkách poukazuje na datum narození otce sourozenecké dvojice a budou dostupné ve více verzích. Jako první bude vydána verze z 18-karátového bílého zlata a červeného zlata (Au750 5N). Bílé zlato je s přídavkem paladia. Pouzdro je velké 39 x 10,5 mm a skládá se z 66 dílů. Sklíčko je zafirové s antireflexní úpravou. A zajímavé je vyřešeno uchycení řemínku.

Gronefeld 1941 Remontoire se bude prodávat za kolem 1 300 000 Kč.