Jsou mezi námi mimozemšťané z planety Ummo?

Jsou mezi námi mimozemšťané z planety Ummo? 1

Nezanedbatelné množství lidí po celém světě si myslí, že se mezi námi pohybují bytosti z jiných planet, které se nepozorovaně přičlenili k obyvatelům naší planety Země. Jedním z důkazů má být velmi zvláštní událost, která se odehrávala ve Španělsku v 60. letech minulého století. Je to celé fikce nebo skutečnost?

Mimozemské listy
Všechno to začalo v roce 1966, když někteří španělští vědci začali dostávat opravdu podivné dopisy, v nichž jejich autoři píší, že pocházejí z planety Ummo. Ta se má nacházet asi 14 světelných let od Země, kde leží hvězda Wolf 424. Autoři listů dále tvrdili, že vypadají jako lidé, a díky tomu se jim podařilo včlenit do lidské společnosti, kde vykonávali různé experimenty.

Vědci, které tyto dopisy dostávaly, tomu samozřejmě nechtěli věřit, a listy považovali jen za nějaký vtip. Jak se však ukázalo, texty obsahovaly neuvěřitelné vědecké a technické informace o projektech, o kterých lidé neměli ani tušení. Více než 1000 listů obsahovalo podivné znakové písmo.

Mohlo to být skutečně mimozemské písmo, jak si někteří vědci mysleli? Jako důkaz toho, že dopisy píší bytosti z planety Ummo, měla být informace o tom, že brzy proletí nad španělským Madridem mimozemská loď. V roce 1967 se nad Madridem skutečně objevil neznámý létající objekt, na kterém bylo vidět podivné dvojité písmeno H vyskytující se i v listech, které bytosti z planety Ummo posílali španělským vědcům.

 
ufo

Bylo všechno jinak?
Vědci si téměř tři desetiletí neuměli vysvětlit dopisy, v nichž byly tak odborné informace. Dopisy, kterých bylo celkem až 1300 byly samozřejmě psány běžnou latinkou, ale v každém se vyskytovaly neznámé znaky, které se nikdy nepodařilo rozluštit.

Zkoumání „mimozemských“ listů přerušil v roce 1995 španělský parapsycholog José Luis Jordán Peña, který se přiznal, že právě on je autorem podivných listů. Mělo totiž jít o sociologický pokus, jak uváděl španělský badatel Bruno Cardeñosa, který o pěnové říkal:

„Tvrdil, že všechno byl složitý sociologický experiment, a dokonce naznačil, že mu nevšední případ pomohla šířit tajná služba.“ Všechno vypadalo tak, že kauza Ummo byla konečně vysvětlena, ale někteří vědci tomu nechtěli i tak věřit. Mohl totiž jeden člověk napsat 1300 sofistikovaných listů s odbornými informacemi, které dosud nebyly nikomu známé?

 
ummo20

A co to neznámé písmo?
Právě to písmo má být podle odborníků důkazem, že to Peña psát nemohl. I když se zdálo, že znakové písmo je vymyšlené, ukázalo se, že neznámý jazyk v listech má reálné základy. Slova v neznámém písmu podle analýz kryptografie totiž nejsou vymyšlené, ale jedná se o významové pojmy, které mají opakující se strukturu.

Může být právě toto důkazem, že dopisy nepocházejí od člověka, ale od neznámých bytostí z jiné planety? Zda to je celé jen dobře vymyšlený sociologický experiment nebo dopisy skutečně pocházejí od bytostí z planety Ummo, nevědí dodnes odborníci nijak potvrdit.