Hamilton jezdí na McLarenu. Dokonce už i mimo tratě!

Hamilton jezdí na McLarenu. Dokonce už i mimo tratě! 1

Jako fanouškům nejslavnějších závodů světa F1, vám jistě nemusíme připomínat, že jeden z nejlepších pilotů těchto závodů Lewis Hamilton, jezdil v letech 2007 – 2012 pro stáj McLaren, avšak od sezóny 2013 přešel do stáje Mercedes AMG F1.

Styky se společností McLaren však nikdy nepřerušil. Nejnovějším důkazem jeho stálé náklonnosti je jeho nové vozidlo modrý McLaren P1, který mu zaměstnanec společnosti dovezl přímo před jeho dům v Monaku.

Tento nádherný vůz  bude stát v garáži Lewise Hamiltona hned vedle dalšího vozu pilota, Pagani Zonda 760 LH. Zmíněné auto McLaren P1 je supersportovní automobil, spíše hybrid elektromobilu a benzínového automobilu, který mohli fanoušci rychlých aut poprvé vidět na autosalonu v Ženevě v roce 2013.

Jak můžete sami vidět na obrázcích, návrháři tohoto konkrétního automobilu perfektně zkombinovali černou barvu, kterou vidět hlavně v zadní části auta, na dolních okrajích a na nárazníku, s jinou barvou, v tomto případě s modrou. Automobilka při výrobě vozu využila zkušenosti z F1, a proto určitě nebudete překvapeni, že automobil disponuje různými technologiemi, které využívá i monopost stáje McLaren.

Poháněn je motorem Twin-turbo V8 s výkonem 737 koní, z něhož po přidání samostatného elektromotoru s výkonem 179 koní dostaneme na super-sport docela slušnou cifru, konkrétně 916 koní, čili 674 kW.

Automobil přináší zajímavou novinku. Pokud řidič pustí akcelerátor, elektromotor se nepodílí na brzdění vozidla, ale přeměňuje se na generátor, nabíjející baterie, díky kterým je vozidlo schopno projít bez použití spalovacího motoru ještě dalších 10 kilometrů.

Pro samotný elektromotor byla vyvinuta speciální spojka, při využití obou motorů je k dispozici sedmistupňová převodová skříň.

Nejvyšší rychlost je 350 km/h, zrychlení z 0 na 100 km je 3,5 sekundy. Cena vozu se pohybuje okolo 900 tisíc eur. Pokud byste náhodou také přemýšleli, že byste si, podobně jako světoznámý pilot, také chtěli zajezdit v tomto automobilu, měli byste si pospíšit, protože automobilka vyrobila jen „limitovanou edici,“ konkrétně 350 kusů.