Hasselblad Stellar II: luxusní kompakt do ruky

Hasselblad Stellar II: luxusní kompakt do ruky 1

Švédský výrobce kvalitních profesionálních fotoaparátů Hasselblad představil svůj v pořadí druhý kompakt Stellar II. Jde o luxusní digitální kompakt využívající elektroniku a optiku z modelu Sony RX100 II.

V tiskové zprávě firmy se píše: Tento digitální fotoaparát nemá ambice, aby se srovnával s konkurencí. Je spíše koncipován a vytvořen výhradně pro fanoušky, sběratele a znalce. Stejně jako první kompakty Stellar, které byly v tichosti představeny, v červenci minulého roku představuje Stellar II inkarnaci modelu Sony RX100 v luxusním obalu.

První verze Stellar byla založena na modelu RX100, druhá verze čerpá z novinky RX100 II. Nový 20.2 megapixelový Wi-Fi model dokáže pořizovat perfektní snímky za každých světelných podmínek, nahrává Full HD 1080 / 60p video a disponuje 3.6-násobným optickým přiblížením. Zabudovaná technologie NFC a integrované Wi-Fi slouží k bezproblémové sdílení fotografií na smartphony, tablety či počítače. Rozšířenou funkcionalitu zahrnuje také inovovaný 3palcový displej.

Hasselblad nabídne svůj luxusní digitální kompakt ve čtyřech vyhotoveních. Grip fotoaparátu může být vyroben z uhlíkových vláken, olivového dřeva, dřeva Padouk nebo vlašského ořechu.

Generální ředitel společnosti Ian Rawcliffe řekl, že fotoaparát je určen zejména pro fotografy, kteří chtějí vlastnit nejnovější technologii s excelentním a funkčním designem od firmy Hasselblad. Hasselblad Stellar II bude dostupný za cenu € 1650 bez daně.