Hezčí nebo ošklivější? Takto by vypadaly symetrické obličeje

Hezčí nebo ošklivější? Takto by vypadaly symetrické obličeje 1

Symetričnost je u obou pohlaví považována za základní atribut krásy a přitažlivosti. Ale skutečně bychom vypadaly pěkně, pokud bychom byli z každé strany stejní?

Fotografovi Alexovi Johnovi Beckovi to nedalo a nafotil sérii snímků, na kterých se snažil otestovat ideál symetrie. Deseti lidem vytvořil jejich dokonale symetrické portréty, jeden z levé poloviny obličeje a druhý z pravé. Výsledky jsou v každém případě zajímavé. Levé a pravé tváře u většiny dobrovolníků působí jako portréty mladšího a staršího sourozence, nebo vzdálenějších příbuzných.

 
101805-Alex_John_Beck_02

Levá a pravá tvář má většinou odlišný výraz a zdá se, že za každou se skrývá jiná lidská povaha. Na jedné straně je někdo otevřenější, pozitivně naladěn a na straně druhé někdo zamyšlený. Originální snímky se skutečnými tvářemi fotograf Beck nezveřejnil, aby lidé nehledali rozdíly mezi tvářemi. Jeho cílem bylo, aby se diváci podívali kriticky na každou tvář zvlášť. Dobrovolníci s přirozeně symetričtější tváří byli s výsledky Beckovy práce spokojeni, ale některé nové portréty pořádně šokovaly. Co na ně říkáte vy?

 
BSOWebGalleryLayout_091