Hloubkoměr konečně přišel s modelem Casio G-Shock Gulfmaster GWN-Q1000

Hloubkoměr konečně přišel s modelem Casio G-Shock Gulfmaster GWN-Q1000 1

Na letošním veletrhu Baselword 2016 představila japonská firma Casio svůj nový model G-Shock Gulfmaster GWN-Q1000. Dokázala v tomhle modelu spojit tlakoměr, teploměr a kompas. A navíc přidala libůstku v podobě nového hloubkoměru. Vypadá to, že tento model by měl zaútočit na cílovou zkupinu zákazníků v podobě potápěčů.

Ale není tomu tak. Už jen proto, že pro vyznavače hloubek je určený model od Casia Frogman GWF-D1000. Proto se budeme bavit jen o modelu Gulfmaster GWN-Q1000. I ten dokáže odolat tlaku 20 atmosfér, navržený byl pro námořníky, členy pobřežních hlídek a ostatním aktivitám na moři. Měl by reagovat na měnící se podmínky na mořské hladině, a řekneme si o něco více o senzoru Quad Sensor.

Nový barometr zvládá změny atmosferického tlaku v rozmezí 260 Hpa – 1100 hPa a dokáže předpovědět náhlé změny počasí. Evidence tlaku je pomocí grafu za posledních 20 hodin (10 měření za dvě hodiny) a nebo za 5 hodin (10 měření každou půlhodinu). Teploměr měří jak teplotu vzduchu, tak i vody. Dokáže pracovat v rozpětí – 10 až + 60 stupňů.

G-Shock-Gulfmaster-

Dále máme k dispozici digitální kompas s automatickou kompenzací náklonu, obojsměrnou kalibrací a korekci magnetické deklinace. V něm můžeme uložit až 16 navigačních bodů. Hloubkoměr má maximum v 50 metrech pod hladinou a je indikovaný po deseti centimetrech. V paměti hloubkoměru se ukládá informace o datumu a času ponoru, největší dosažená hloubka a čas ztrávený pod hladinou.

Casio G-Shock GWN-Q1000 váží jen 115 gramů. Obsahuje graf přílivů/odlivů pro konkrétní datum a zobrazuje například měsíční fáze. Novinkou v modelu je přítomnost funkce o východu a západu slunce a nasazené nepoškrabatelného zafirovaného skla.

Model je napájený solárně a obsahuje standardní našlapaný časoměrný balíček, který se skládá z automatické či manuální rádiové synchronizace času s vysílači atomových hodin, světový čas v 48 městech, setinové stopky s kapacitou měření 24 hodin a kalendář do roku 2099. Tohle vše napájí akumulátor (lítium-ionový) a výdrží až 23 měsíců (při úsporném režimu). Pokud hodinky občas uvidí sluneční svit, o jeho výdrž se nemusíme vůbec obávat.

Všeobecně jsou G-Shocky od Casia proslulé odolností, rezistencí vůči vodě a odolností vůči nárazům. Rozměry pouzdra jsou 48,0 x 57,3 x 17,0 mm a jsou vyrobené z uhlíkových vláken. Použitý byl i měkký polyuretan na zadním víčku a řemínku. Ciferník a okruží zobrazují nadmořskou výšku.

Datum uvedení firma Casio ještě neuvedla, to stejné se týká i ceny.