Muži by měli mít alespoň 21 orgasmů za měsíc, tvrdí vědci

Muži by měli mít alespoň 21 orgasmů za měsíc, tvrdí vědci 1

Masturbace má muže ochránit před zdravotními riziky.

Intimní záležitosti mužů a žen – masturbaci, se vědci v průběhu let věnovali už ve více výzkumech. Mnohé poukázali na to, že pravidelná autoerotika má v souvislosti s lidským zdravím maximálně pozitivní význam.

Co se týče specificky mužské masturbace, zaměřili se na ni několik studií, které poukázaly na to, že může u mužů zvyšovat imunitu či snižovat riziko rakoviny prostaty .

Pouze nedávno však vědci přišli s odpovědí, jaká je ideální frekvence sebeukájení, aby měla vliv na riziko zmíněného nádorového onemocnění.

Čím vyšší frekvence, tím menší riziko

Z výzkumu expertů z Harvardu vyplývá, že muži, kteří mají alespoň 21 orgasmů měsíčně, mají až o třetinu nižší pravděpodobnost onemocnění rakovinou prostaty.

Výzkum se přitom zaměřoval výhradně na vyvrcholení autoerotiky, ne standardního pohlavního styku. Zapojilo se do něj téměř 32 tisíc mužů, jejichž vědci zkoumali po dobu 18 let (nejprve ve věku od 20 do 29 let a nakonec 40 až 49 let).

Sledovali, u kolika mužů se za ten čas vyvinulo nádorové onemocnění prostaty. Konečné číslo se blížilo k téměř čtyřem tisícům lidí a odborníci přišli na to, že muži s vyšší frekvencí masturbace měli nižší míru onemocnění. Prokázalo se to zejména ve vyšším věku.

Při prevenci třeba myslet na více

Vědci se však shodují, že ačkoli několik výzkumy docházejí k jednotnému výsledku, stále neexistuje jasná odpověď na otázku, proč je právě orgasmus, respektive ejakulace příčinou menšího ohrožení zdraví.

Americký psychoterapeut a odborník na sexualitu, Ian Kerner, pro portál Health.com řekl, že ejakulace by zřejmě mohla pomoci vyplavit škodlivé toxiny a bakterie, které by se jinak množily v prostatě. Dodal však, že nejde o to, jakým způsobem to muž udělá.

„Není rozdíl v tom, zda je ejakulace důsledkem masturbace nebo sexu s partnerkou. Pomoci může už i to, když se udělá ze sexu priorita, „tvrdí Kerner.

Při prevenci rakoviny prostaty se však netřeba spoléhat pouze na častou masturbaci. Doporučená je samozřejmě i zdravá životospráva s vhodnými potravinami, aktivní životní styl a pravidelné prohlídky u lékaře včetně vyšetření prostaty.