Hodinky pro rekreační potápění

Hodinky pro rekreační potápění 1

„Hlouběji, dále a výše.“ Takhle bychom mohli vystihnout mladou belgickou značku Gavox. Jejich tři modelové řady vždy měly nějaké zaměření. Squadron má ambice vyletět co nejvýše, Legacy zase doplavat co nejdále a jejich poslední novinka Avidiver se pokusila spojit hodinky pro potápěče a piloty do jednoho celku.

Kombinace Aviation a Diving (kombinace vzduchu a vody) se docela povedla. Marně bychom pátrali po venkovní okruží s potápěcskou stupnicí nebo vnitřními prstenci s druhým časovým pásmem. Při absenci jmenovaných funkčních prvků Gavoxu Avidiver hodinky zvládají indikovat čas ponoru a zobrazit čas ve vzdálené lokalitě.

Tyhle multi účely zvládá zářivý oranžový trojuhelník na dvanácté hodině. Díky výše položené a označené korunce s dvojitým těsněním je možno trojuhelníkovou značku posouvat po obvodě ciferníku a nastavit si tak druhou časovou zónu stejně jako okruží. Přitom ukazují spolehlivě čas pod vodní hladinou. Takže stále nemáte potápěčskou lunetu?

gavox1

Gavox Avidiver zvládne tlak odpovídající hloubce přibližně 200 metrů. Na odolnost má nejvíce vliv pouzdro 43 mm velké z nerezavějící ocele 316L. Ta je navíc u vybraných variant povrchově upravená matným, černým PVD. V pouzdře s délkou 50,5 mm a hloubkou 12,8 mm je japonský samonatahovací kalibr Miyota 9015.

Společnost Miyota má napsané v technickém listě normu ISO 6425. Navíc má výkonou rezervu 42 hodin s přesností -10/+30 sekund za den. Ciferník chrání klenuté zafirové sklíčko s antireflexním povlakem a přitom dbá na čitelnost veškerých údajů. Na internetových obchodech se bude novinka prodávat za čaástku 18 000 korun.