Hongkong Octopus Card : Jak používat kartu na městskou dopravu?

Hongkong Octopus Card : Jak používat kartu na městskou dopravu? 1

Pokud jste příznivcem klidné neděle, bez stresu a chaosu zbytečných komplikací, pak byste měli zvážit použití karty Hongkong Octopus Card při svých cestách po Hongkongu. Tato bezkontaktní cestovní karta, která se stala předobrazem pro podobné systémy v městech jako Londýn nebo New York, je neocenitelným pomocníkem pro pohyb po městě.

Využití karty Hongkong Octopus Card je naprosto jednoduché a efektivní. Tato karta vám otevře dveře do všech hongkonských veřejných dopravních prostředků. Od místních trajektů, přes tramvaje a metro, až po autobusy a minibusy. Karta je rovněž akceptována regionální železnicí MTR, takže pokud máte v plánu cestovat do Číny, můžete to udělat pohodlně s touto kartou. A nejen to, všechny taxíky v Hongkongu nyní přijímají Octopus Card.

Jednoduchost a komfort používání této karty je patrný ve skutečnosti, že ji využívají téměř všichni obyvatelé Hongkongu. Je to vynikající způsob, jak ušetřit čas, a to nejen při cestování.

Pokud jde o získání karty, je to rovněž velmi jednoduché. První karta vás vyjde na 150 HKD, což zahrnuje vratnou zálohu ve výši 50 HKD a kredit 100 HKD. Karty můžete vyzvednout na stanicích metra MTR a na přepážce Airport Express. Karta může být vrácena do stejných míst na konci výletu a bude vrácena částka 50 HKD a veškerý zbývající kredit. Rezervaci karty online najdete zde.

Existují i „prodávané“ karty Octopus, které nenabízejí žádnou zálohu na kartu, ale místo toho se prodávají. Tyto karty obvykle obsahují omezené edice, karikatury a další sbíratelné styly a můžete je najít na stanicích MTR.

Použití karty je velmi snadné. Kartu jednoduše přenášíte na čtenáře v dopravním prostředku, s výjimkou tramvají, kde je třeba ji vypnout.

Karty Octopus můžete použít i mimo dopravu. Karta je přijímána v mnoha obchodech v Hongkongu, včetně 7-Elevens, Supermarketu Park n Shop, Circle K, Watson’s Chemists, McDonalds, Cafe de Coral, Delifrance, KFC a Hong Kong Jockey Club. Navíc lze kartu použít k zaplacení parkovacích metrů na ulici.

Ačkoli je Octopus Card primárně určena pro použití v Hongkongu, několik obchodníků v Macau a Shenzhen ji také přijímá. Avšak počet míst, kde je karta přijímána, je omezený, takže je vhodné se předem informovat.

Takže neváhejte a přidejte se k obyvatelům Hongkongu využívajícím tuto komfortní a efektivní metodu cestování. Octopus Card je skvělým partnerem pro vaše cesty po Hongkongu a jeho okolí.