Kolik stojí dort sachr ve Vídni?

Kolik stojí dort sachr ve Vídni? 1

Když se ocitnete ve Vídni, městě známém svou bohatou historií, architekturou a bezpochyby také kulinářskými zážitky, je téměř nemožné odolat pokušení navštívit jednu z mnoha tradičních kaváren. Tyto kavárny jsou totiž místy, kde se snoubí historie s přítomností a kde si můžete vychutnat širokou škálu lahůdek. Jednou z nich je i legendární dort Sachertorte, který je pro Vídeň stejně ikonický jako Štěpánský dóm nebo zámek Schönbrunn.

TIP :  Jak cestovat po Vídni výhodně a ušetřit na vstupech do muzeí a různých atrakcí? Kupte si Vienna City card  a cestování po hlavním městě Rakouska bude pohodlnější! Karta Vienna Pass vám zase ušetří a umožní přednostní vstup až do 90 památek a atrakcí

Rezervujte si výhodnou vstupenku –  bez čekání ve frontě, kterou můžete kdykoliv bezplatně zrušit.

Pokyny

  • Doraz alespoň 15 minut před rezervovaným časem k hlavnímu vchodu paláce. Uvítá tě tam jeden ze zaměstnanců

Pokud se tedy ptáte, kolik stojí dort Sachertorte ve Vídni, odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Cena tohoto slavného dortu se může lišit v závislosti na mnoha faktorech, od místa nákupu až po velikost a specifikaci dortu. Například, pokud zavítáte do samotné kavárny Sacher, která se nachází přímo u srdce Vídně a je domovem tohoto výjimečného dezertu, připravte se, že ceny budou odpovídat prestiži a historické hodnotě místa. Dort zde je nabízen v různých velikostech, od malých porcí až po velké dorty určené pro celou rodinu nebo skupinu přátel, a cena se tedy bude odvíjet právě od velikosti a také od toho, zda si dort přejete konzumovat přímo v kavárně nebo si ho odnést s sebou.

 

Na druhé straně, pokud se rozhodnete pro návštěvu méně známé cukrárny nebo kavárny, může být cena dortu Sachertorte mírně nižší. I zde však platí, že kvalita a chuť dortu může velmi kolísat, a proto je doporučeno vyhledat místa, která mají dobrou reputaci a jsou mezi místními obyvateli i turisty oblíbená.

Kromě fyzických prodejen lze dort Sachertorte objednat i online přímo z některých renomovaných vídeňských kaváren, což je ideální volba pro ty, kteří si chtějí pochoutku vychutnat doma nebo ji darovat jako exkluzivní dárek. I zde se ceny mohou lišit a k celkové ceně je třeba připočítat i poplatky za balení a doručení.

Zkrátka a dobře, cena dortu Sachertorte ve Vídni se může pohybovat v širokém rozmezí, odstíněném mnoha faktory. Přesto však pro mnohé zůstává tato pochoutka nepostradatelnou součástí návštěvy Vídně, symbolizující kulinářskou tradici a umění, které je v tomto městě živé po staletí.

Vylepši si zážitek

Prozkoumej další možnosti vstupenek včetně prohlídek a městských karet.

Zjistit více