HYT H2 Aviator – Novodobé hodinky pro piloty

HYT H2 Aviator - Novodobé hodinky pro piloty 1

Značka HYT je známá konstrukcí hodinek, které zobrazují čas pomocí kapaliny. Na trhu s hodinkami  se objevila v roce 2012. Nyní má ve své nabídce pět základních modelových řad a každá z nich obsahuje několik různých designově a materiálově rozdílných modelů.

Spojit princip vodních hodin s náramkovými hodinkami se podařilo švýcarskému konstruktérovi Lucienu Vouillamozovi a jeho kolegům. Vytvořili hodinky s mechanickým strojkem a dvěma písty. Na ně se napojuje tenká průhledná trubička kruhového tvaru napuštěná kapalinou. Kapaliny jsou ve skutečnosti dvě, jedna barevná a druhá bezbarvá. Zjednodušeně řečeno, kapaliny se vzájemně přetlačují, přičemž sloupec barevné kapaliny indikuje hodiny. Minuty jsou zobrazovány klasickou ručičkou.

Novým modelem v nabídce řady H2 je Aviator. Na jeho tvorbě se značka podílela s Audemars Piguet a Renaud Papi. Nejedná se o tradiční pilotní hodinky, ale řekněme o podání pilotních hodinek značkou HYT.

Poprvé značka HYT použila řemínek z kevlaru. Jedná se o materiál patentovaný firmou DuPont v roce 1971 s původním určením jako náhrada ocelových výztuh v pneumatikách, ale brzy se ukázalo, ža jeho využití je velmi široké. Vyrábějí se z něj například neprůstřelné vesty, boty proti nášlapným minám, přilby, části letadel i raketoplánů, používá se v automobilovém průmyslu, při výrobě sportovních pomůcek a vybavení.

Pouzdro hodinek je z titanu s černou DLC povrchovou vrstvou. Má průměr 48,8 mm a výšku 17,9 mm. Sklíčko je safírové s antireflexem, spodní průhled je také ze safíru. Vodotěsnost pouzdra je 50 metrů.

Hodinky jsou osazeny mechanickým strojkem HYT s ručním nátahem pracujícím na frekvenci 3 Hz – 21.600 kmitů za hodinu s 28 kameny. Rezerva nátahu je 192 hodin.

Model hodinek H2 Aviator vychází v limitované edici čítající 40 kusů, cena každého z nich se bude pohybovat v rozmezí 120.000 – 130.000 EUR. V nabídce bude od října letošního roku.