Ikea nábytek dostane vestavěné bezdrátové nabíječky

Ikea nábytek dostane vestavěné bezdrátové nabíječky 1

Ikonický a elegantní nábytek IKEA bude již brzy možné koupit se zabudovanými bezdrátovými nabíječkami. Ty budou po novém součástí vybraných druhů nábytku a běžných věcí, které se ve švédském obchodním domě prodávají. Zpočátku půjde o lampy a noční stolky.

Nábytková sestava s bezdrátovou nabíječkou momentálně zahrnuje stojící nebo stolní lampu Varv, nastavitelnou pracovní lampu Riggad a dva noční stolky Nordli a Selje. Pro ty, kteří si budou chtít pořídit samostatné zařízení na nabíjení, bude k dispozici stolní nabíjecí podložka Nordmark. Tato samostatná jednotka se bude dát zabudovat přímo do jednotlivých kusů nábytku, jako knihovny, zrcadla, noční stolky, lampy a podobně.

Stolová bezdrátová nabíječka Nordmark může nabízet jednu nebo tři nabíjecí plochy a vejde se do produktu s názvem Rommel, ve kterém se dají všechny kabely šikovně skrýt a uklidit. Jyssen je zase válcovitá základní jednotka, kterou si mohou zákazníci zabudovat do jakéhokoliv nábytku. Kreativitě se meze nekladou.

Všechny podložky jsou označeny symbolem +, kterým se dá aktivovat připojení. Přenos nastává ihned po položení telefonu na podložku. Všechny podložky fungují na díky indukční technologii a v současnosti se tímto způsobem dají nabíjet telefony s operačním systémem Android, Google Nexus a modely od HTC, Samsungu, Nokie a jiných výrobců. Pro ty, kteří kompatibilní telefony zatím nevlastní, bude IKEA prodávat kryty, které takové nabíjení umožní i jim.