IMPERIALI HUMIDOR: NEJLUXUSNĚJŠÍ A NEJDRAŽŠÍ PŘÍBYTEK PRO VAŠE DOUTNÍKY

IMPERIALI HUMIDOR: NEJLUXUSNĚJŠÍ A NEJDRAŽŠÍ PŘÍBYTEK PRO VAŠE DOUTNÍKY 1

Auta, hodinky, hi-fi systémy a další luxusní věci už dávno překročili magickou hranici milionu dolarů, eur či franků. Ale doutníkový humidor? Švýcarská společnost Imperiali Genève založená dvěma dlouholetými přáteli jménem David Pasciuto a Stéphane Nazz takový humidor nabízí. Jejich přáním bylo nabídnout na trh více než jen značku.

Vedeni posedlostí pro krásu a s nekompromisní touhou inovovat a překonávat zákony fyziky vyrobili humidor, který ohromil i takových ctitelů doutníků jakým je např. Arnie Schwarzenegger či Jack Nicholson. Emperador je 70 cm dlouhým, 45 cm širokým a 30 cm vysokým zařízením. A to je asi tak všechno, co má společného s ostatními humidoru, které dokáží mít klima pod kontrolou.

Jde o humidor 21. století určený na dokonalé uchovávání doutníků. Je zde pro všechny pro koho jeden milion švýcarských franků nepředstavuje problém. Pasciuto a Nazz strávili spoustu času hledáním těch nejlepších inženýrů, řemeslníků a výrobců ve francouzském Švýcarsku. Humidor charakterizuje jemná mechanika, výjimečné materiály, jemné hodinářství a state-of-the-art elektronika. Sestává z 2.675 komponentů a jeho zásobník pojme kromě dvaceti doutníků i speciální řezačku, stolní zapalovač a popelník.

V zahajovací horní části se nachází tourbillon, který sestává z 323 součástek a který byl sestaven mistry hodináři ze švýcarského kantonu Jura. Součástí humidoru jsou i tři pečlivě umístěny, mechanické nástroje, které s vysokou precizností informují o aktuální vlhkosti, teplotě a výkonové rezervě včetně počtu zbývajících doutníků! Emperador zaručuje konstantní vlhkost 70% a teplotu 16 až 18 stupňů Celsia, bez ohledu na vnější podmínek okolního prostředí.

Obrovský vizuální dojem dělají doutníky zabalené ve čtyřech listech z čistého 24 karátového zlata a uspořádány v jednotlivých zkumavkách. Teplota a vlhkost každé z doutníků je monitorována jednou za minutu. Povrchová úprava všech kovových prvků zahrnuje anodickou oxidaci, leštění a rytí černým lakem.

Když vlastníte doutníky s vysokou hodnotou je prvořadá bezpečnost. Masivní rám a speciální zámkový systém nedají šanci žádnému zvědavci. Chcete-li otevřít humidor, musíte zadat svůj kód a dotknout se některých z písmen na horní části. Zámek je umístěn navrchu vedle hodinek a pokud zadáte správné pořadí, potvrdí ho blikající světlo na displeji. Proces pokračuje pohybem zámku a otevřením krytu.

Přesnost zmiňované řezačky doutníků řídí laser a popelník obsahuje motorizovanou membránu se snímačem pohybu. Doutník stačí jednoduše podržet v blízkosti popelníku a mechanismus aktivuje otevření pouzdra, připraveného sbírat popel.

Mohli bychom pokračovat dále ale neradi bychom obrali potencionálních kupců o další překvapení. Stačí když dodám, že designéři překročili hranice a také pro nás nekuřáky představuje Emperador zařízení, které bychom chtěli vlastnit. Myslím, že bychom si v něm mohli ukládat své oblíbené plnicí pera .