IMPOZANTNÍ BRUSLENÍ NA NEJVĚTŠÍM KLUZIŠTI SVĚTA!

IMPOZANTNÍ BRUSLENÍ NA NEJVĚTŠÍM KLUZIŠTI SVĚTA! 1

Bruslení je nejlepší volbou pro zábavu či rodinné dobrodružství s dětmi. Exkluzivně pro vás jsme našli jedno z největších kluzišť světa.

Více než milion lidí

Kluziště Rideau Canal se nachází v Ottawě, v Kanadě. Toto město se může pochlubit ledovou plochou, která je ekvivalentem k 90-ti velkým olympijským kluziště. Samotný park je rájem pro děti i dospělé. Během jedné bruslařské sezóny ho navštíví více než milion lidí.

Přírodní kluziště

Na nejslavnějším světovém kluzišti bude tento rok 47. bruslařská sezóna. Přírodní kluziště funguje za pěkného počasí od ledna do března. Hladina vody pod povrchem ledu se pohybuje od přibližně jednoho metru do 4,3 metrů podél délky řeky Rideau Canal. Kluziště je sice přírodní, ale pravidelně ho sledují a udržují odborníci z NCC. Údržbáři pracují 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, aby udržely povrch kluziště hladký a jasný. Při psaní článku jsem si podívala aktuální teplotu kolem kluziště. Rideau Canal měla právě minus 22 stupňů Celsia.

V roce 2005 bylo kluziště na Rideau Canal oficiálně zapsáno do Guinessovy knihy rekordů. V roce 2007 bylo registrováno do světového dědictví UNESCO.