Change Toothpaste – zubní pasta v tabletách

Change Toothpaste - zubní pasta v tabletách 1

Dvojice Kanadanů vynalezla zubní pastu v tabletách

V rámci boje proti milionům prázdných tub od zubních past, které každoročně končí na skládkách po celém světě, vytvořili kanadští podnikatelé Mike Medicoff a Damien Vince zubní pastu v podobě tablet. Nabízejí ji pod názvem Change Toothpaste a je kreativní alternativou k tradiční zubní pastě v tubě, která se skládá z několika vrstev plastu, polymerů a pryskyřic.

 „Tuby od zubních past se rozkládají déle jak 500 let a není možné je recyklovat,“ říkají Medicoff a Vince. „Pokud chceme být ekologicky udržitelní, je potřeba udělat základní změnu. Vytvořili jsme proto zubní pastu v tabletách, která není v tubě. Chceme přispět k tomu, aby naše děti, a děti jejich dětí, mohly žít v bezpečném zdravém životním prostředí.“

Dvojice se inspirovala 16 letou dcerou Mika Medicoffa, která se rozhodla vyloučit veškerý plastový odpad z domácnosti. Proto začali zkoumat, jak vytvořit pastu, která by nebyla v plastové tubě. To jim zabralo měsíce a znamenalo to více jak stovku různých testovacích formulí.

„Objednali jsme si laboratorní pláště a pustili se do vyvíjení zubní pasty bez tuby. Věděli jsme, že musí dobře chutnat i fungovat, tak jako běžná pasta, jinak by kvůli ní lidé nezměnili své zvyky.“

Konečným výsledkem je bílá tabletka, která nahrazuje zubní pastu. Tablety Change Toothpaste se umístí mezi zadní zuby, jemně rozkoušou, a pak se zuby vyčistí navlhčeným zubním kartáčkem. Rozdrobená tableta začne pěnit a Vy si můžete vyčistit zuby obvyklým způsobem.

Tablety Change Toothpaste jsou bez fluoridu, lepku, mléka, ořechů a sóji, takže jsou vhodné i pro vegany. Obsahují dikalcium fosfát, erythritol, xylitol, mátové aroma, sodík C14-16 olefin sulfonát, jedlou sodu, mentol, oxid křemičitý a extrakt z listů máty. Dvojice se poradila se zubaři a lékaři, aby si mohli být jistí, že všechny složky jsou bezpečné pro dospělé i pro děti.

„Poté, co jsme vyzkoušeli víc jak stovku formulí, vytvořili jsme ideální recept na tablety, kterými vyčistíte zuby kvalitně a přitom bez agresivních chemikálií. Výrobek je balený do 100% kompostovatelných pytlíků, které také přispívají k nulovému odpadu.“

Tablety jsou baleny v kompostovatelných papírových obalech a každý obsahuje 65 tablet. Zákazníci si při objednávce mohou rovněž zakoupit bambusový zubní kartáček. i když současný výrobek neobsahuje fluorid, dvojice autorů pracuje na nové formuli, která bude obsahovat složky s fluoridem, který chrání před zubním kazem. 

Tablety Change Toothpaste s mátovou příchutí stojí 9,95 USD za balení, které by jednomu člověku mělo vystačit na celý měsíc.